Naga Markets

Dzięki rozszerzeniu Bitcoin Ordinals, które było możliwe dzięki aktualizacji dokonanej w sieci czołowej kryptowaluty pod nazwą Taproot, dostawca SCaaS – Stably mógł wydać USD, jako token BRC-20 w sieci BTC. Wspomniana firma fintechowa z siedzibą w Seattle zapewniająca infrastrukturę wejścia i wyjścia do waluty fiducjarnej dla projektów Web3 zaprezentowała stablecoina Stably USD (#USD).

Stably USD pierwszym stablecoinem opartym na sieci Bitcoina

Fintechowa firma Stably z siedzibą w Seattle wydała komunikat, w którym zaprezentowała nowo uruchomioną wirtualną walutę pod nazwą Stably USD (#USD). Co ciekawe, jest to pierwszy stablecoin wydany na blockchainie BTC.







Posunięcie to było możliwe, dzięki rozszerzeniu Bitcoin Ordinans, wprowadzonym po aktualizacji w sieci największej z kryptowalut pod nazwą Taproot. Nowo wydana wirtualna waluta wprowadza USD na blockchain BTC, jako token BRC-20. 

Wspomniany projekt wsparło kilka znanych inwestorów instytucjonalnych. Do grona tego należy m.in. Morgan Creek Capital. Stably twierdzi, iż każdy token #USD ma wsparcie w stosunku 1:1 w USD przechowywanych przez regulowanego przez Stany Zjednoczone depozytariusza. Środki trzymane są na rachunku zabezpieczającym na rzecz posiadaczy Stably USD, którzy przeszli proces związany z KYC i AML. Wspomniany stablecoin ma co miesiąc być poddawany zewnętrznemu audytowi, aby zapewnić jego użytkowników, iż ma on 100% pokrycie. 

Zgodnie z informacją wydaną przez Stably tokeny #USD mogą być użytkowane za pośrednictwem wielu platform – chociażby Fedwire,  przez użytkowników z wielu krajów, którzy przeszli obowiązkową weryfikację.

Capital.com
Advertisement

Sceptyczne nastawienie w związku z rozszerzeniem przypadku użycia BTC

Choć dla wielu członków społeczności wirtualnych walut wprowadzenie stablecoina do sieci Bitcoina może być przełomowym momentem, inni twierdzą, że sieć czołowej kryptowaluty nie powinna być wykorzystywana w ten sposób. Ich obawy mają związek głównie ze wzrostem aktywności na blockchainie Bitcoina, a tym samym podwyższonymi opłatami transakcyjnymi. 

Według danych pochodzących od BitInfoCharts 7 maja br. średnia dzienna opłata transakcyjna ponoszona w sieci BTC wyniosła aż 31,41 dol. Wczoraj było to natomiast 5,25 dol., co również jest dość wysokim poziomem. Za wzrost ten wielu entuzjastów Bitcoina obwinia głównie rosnącą popularność inskrypcji Ordinals wybijanych na blockchainie czołowej kryptowaluty, stanowiących pewnego rodzaju NFT. 

AVA Trade

Z kolei tokeny wydawane w standardzie BRC-20 wykorzystują mechanizm znany, jako inskrypcje porządkowe do dołączania danych do poszczególnych satoshi (najmniejszych części BTC). Satoshi są następne indywidualnie identyfikowalne i mogą reprezentować cyfrowe przedmioty tj. NFT, a teraz również i stablecoiny. 

Autor poleca również:



Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>












Poprzedni artykułKurs USD/JPY korzysta na odmiennej polityce Fed i BoJ
Następny artykułCo jest grane na GPW: Bogdanka bez reakcji na dywidendę, próba odbicia na Orlenie i KGHM. Amerykański kontrakt XTPL. CD Projekt w kanale wzrostowym, BoomBit traci na słabnącej koniunkturze w grach mobilnych
Pasjonatka nowych technologii i ich zastosowań. Nieustannie obserwuje rynek, by dostarczać swoim odbiorcom codzienną dawkę najnowszych informacji ze świata blockchaina oraz kryptowalut, zahaczając o rynek surowców. Jej zainteresowania koncentrują się zarówno na inwestycjach, jak i aspektach społecznych związanych z wirtualnymi aktywami. Z fascynacją przygląda się potencjalnej roli, jaką mogą odegrać tokeny w marketingu oraz budowie marki osobistej. W centrum jej uwagi znajduje się także kolekcjonerstwo przenoszone na płaszczyznę cyfrową. Nowinki o tokenach NFT to dla niej chleb powszedni. Zdobytą wiedzą oraz praktycznym doświadczeniem dzieli się z czytelnikami w prosty i przystępny sposób. W wolnych chwilach interesuje się także komunikacją niewerbalną oraz jej wpływem na kreowanie wizerunku.