Naga MarketsstablecoinyCoin Metrics, firma zajmująca się analizą publicznych blockchainów, odkryła, że ​​podczas gdy bitcoin (BTC) odnotował największy dzienny spadek w ciągu ostatnich siedmiu lat, stablecoiny… czerpały z tego korzyści.

Coin Metrics, która to przeprowadziła analizę różnych aspektów działania tokenów i kryptowalut, opublikowała dwa dni temu swój raport o stanie sieci w ostatnim okresie. Dokument koncentrował się na tym, jak reszta rynku kryptowalut radziła sobie podczas spadków BTC, które miały miejsce dwa tygodnie temu.

Stablecoiny zyskały na problemach bitcoina

Według danych Coin Metrics w czasie krachu na BTC stablecoiny zyskały udział w rynku. Dlaczego? Prawdopodobnie posiadacze kryptowalut mogli przeskakiwać na “monety” typu stablecoin, próbując zachować swój kapitał, podczas gdy niemal cały rynek tracił na wartości.

„Wartość transferów stablecoinów osiągnęła rekordowy poziom wśród zawirowań rynkowych. 13 marca zagregowany transfer wszystkich monitorowanych monet typu stablecoin osiągnął najwyższy w historii poziom 444,21 mln USD.”

Spójrzmy na najpopularniejszego (i zarazem najbardziej kontrowersyjnego) stablecoina. Tether wydany na bazie sieci Ethereum (USDT-ETH) mógł pochwalić się dużym wzrostem kapitalizacji rynkowej, która osiągnęła poziom nawet 3,7 miliarda dolarów, co miało miejsce dokładnie 22 marca. Warto dodać, że coiny Tethera były w ostatnim okresie dodrukowywane, na co wskazywali internauci.

Stablecoiny na niestabilnym rynku

USDC był z kolei niekwestionowanym zwycięzcą krachu na BTC pod względem kapitalizacji rynkowej. Zaliczył aż 57 proc. wzrostu w ciągu ostatnich trzydziestu dni. Stablecoin jest obecnie używany jako zabezpieczenie na MakerDAO. Z kolei cena zdecentralizowanego stablecoina Dai (DAI) wzrosła do 1,06 USD.

Kiedy epidemia koronawirusa zaczęła ostatecznie wpływać na rynki światowe, podaż monet stablecoin zaczęła rosnąć. Jeśli krach w nocy z 12 na 13 marca wskazał nam wszystkim, jak pandemia wpływa i będzie wpływać na rynek kryptowalut, inwestorzy mogą odtąd patrzeć na monety typu stablecoin przychylnym okiem. Widać bowiem, że te mogą zapewnić pewną stabilność i zachowanie wartości kapitału w czasie, gdy wszystko krwawi. Czy więc to stablecoiny będą największymi wygranymi kryzysu, jakie właśnie się rozpoczyna?Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here