Naga MarketsStablecoiny z zielonym światłem w USA. Banki federalne mogą wspierać monety oparte o USDOffice of the Comptroller of the Currency (OCC) wydało dokument, w którym zezwolono amerykańskim instytucjom finansowym na przechowywanie depozytów wspierających stablecoiny.

  • OCC pozwala instytucjom finansowym na trzymanie u siebie depozytów stablecoinów.
  • W piśmie podano ścisłą definicję stablecoina.

OCC: otwieramy się na stablecoiny

OCC wąsko definiuje stablecoiny. Zdaniem instytucji to pojęcie “odnosi się do kryptowaluty zabezpieczonej aktywami, takimi jak waluta fiducjarna, w tym dolar amerykański lub inna obca waluta”.

– Opinia ta zapewnia bankom w federalnym systemie bankowym większą pewność regulacyjną w zakresie świadczenia usług klientom w bezpieczny i solidny sposób – mówi o nowym dokumencie Brian P. Brooks, który stoi na czele instytucji.

SEC wydało też swoje oświadczenie popierające interpretację OCC.

Do sprawy odniósł się też Jonathan V. Goulda, starszy zastępca kontrolera waluty w USA i główny radca prawny OCC.

Firmy, które emitują stablecoiny, często chcą umieścić fundusze wspierające stablecoina lub fundusze rezerwowe [dot. projektu] w amerykańskim banku. Oświadczenia niezależnych audytorów publicznych kilku emitentów stablecoinów wskazują, że fundusze rezerwowe są lokowane jako depozyty w amerykańskich bankach. Kilku z tych emitentów promuje te rezerwy (…) w celu zwiększenia wiarygodności ich stablecoinów. (…) niniejsze pismo upoważnia banki krajowe do utrzymywania rezerw stablecoinów w imieniu klientów – wytłumaczył.

Stablecoiny z ważnym przełomem w USA

Jeremy Allaire, dyrektor generalny i prezes Circle, który jest emitentem stablecoina USDC twierdzi, że “dzisiejsze nowo wydane wytyczne i komentarze Biura Kontrolera Walut (OCC) Departamentu Skarbu USA pokazują znaczący postęp w rozwoju cyfrowych stablecoinów [denominowanych] w dolarach w amerykańskim systemie finansowym”. Allaire zauważył również, że „wytyczne potwierdzają podejście, które przyjęliśmy przy tworzeniu odpornego, wydajnego i otwartego standardu korzystania z cyfrowych dolarów w Internecie”.

Możliwe, że jest to też krok w kierunku emisji cyfrowego dolara, o którym to projekcie mówiło się w USA w czasie debaty dot. walki z kryzysem.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here