Naga Markets

Stablecoiny z największą dominacją na rynku kryptowalut w historiiKiedy traderzy i inwestorzy wycofują swoje pozycje w aktywach kryptowalutowych, zazwyczaj zamieniają je na stablecoiny, zanim wytransferują je z platform i zmienią na tradycyjne waluty. Silny odpływ w tej formie trwał przez ostatnie sześć tygodni, powodując ogólny wzrost znaczenia stablecoinów w rynku. Jak się okazuje, osiągnęło ono rekordowy poziom udziału w łącznej kapitalizacji całego ekosystemu.

Stablecoiny osiągnęły kapitalizację powyżej 155 mld dol.

Co więcej, dzieje się tak pomimo zmniejszenia podaży największego z nich na świecie, Tethera. Osiągnięciu rekordowej kapitalizacji nie przeszkodziła też spora dziura pozostawiona w rynku przez UST, stablecoina firmy Terra, niegdyś trzeciego co do wielkości. W maju miejsce miało załamanie stabilenj monety, co doprowadziło do jej ostatecznego upadku.Według CoinGecko, łączna kapitalizacja rynkowa wszystkich stablecoinów wynosi 155 mld USD. Całkowita kapitalizacja rynku kryptowalut wynosi 943 miliardy dolarów, co oznacza, że stablecoiny stanowią 16,4% całości. Połowa z sześciu największych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej to obecnie stablecoiny.

Obserwator branży “Byzantine General” skomentował, że dominacja USDT i USDC nigdy nie była tak wysoka. Tether zajmuje dominującą pozycję nawet w momencie, gdy duże wykupy z ekosystemu spowodowały zmniejszenie podaży, co oznacza, że “duzi gracze całkowicie opuszczają pole gry” – dodał.

Handluj kryptowalutami w formie CFD razem z Capital.com. Uzyskaj dostęp do tysięcy rynków na całym świecie

ZACZNIJ INWESTOWANIE

Tether pozostaje wiodącym stablecoinem pod względem udziału w rynku, który wynosi 43%. Jego podaż spadła o 19 proc. od rekordowego poziomu 83 mld USDT na początku maja. Obecnie w obiegu znajduje się 67 mld USDT, jak wynika z raportu dot. przejrzystości.

W ciągu ostatnich siedmiu dni Tether stracił około 3 mld USD, ponieważ jego podaż wciąż się zmniejsza. Prowadzi to do zmniejszania się udziału w rynku, co nie ma miejsca w przypadku USD Coin firmy Circle.

USDC ma udział w rynku na poziomie 36%, z 56 miliardami monet w obiegu. Co więcej, nie doświadczył on takich samych cięć dostaw jak jego rywal i utrzymuje się na rekordowo wysokim poziomie. Obawy związane z regulacjami nadal kładą się cieniem na USDT. Z tego powodu wiele osób przerzuciło się na USDC, który jest w pełni zabezpieczony i regulowany.

Obie te waluty dominują w ekosystemie stablecoinów, a ich łączny udział w rynku wynosi nieco poniżej 80%.

Binance USD jest trzecim co do wielkości stablecoinem z podażą 17,6 mld monet, co daje mu udział w rynku na poziomie 11,3%. Podaż BUSD była stabilna przez ostatnie cztery miesiące, bez dalszego wybijania lub wypalania tokena.

Największe stablecoiny według kapitalizacji rynkowej. Źródło: CoinMarketCap.com
Największe stablecoiny według kapitalizacji rynkowej. Źródło: CoinMarketCap.com

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: mercator kurs | allegro akcje wykres | s&p 500 notowania | kurs dolara live | giełda biomed | giełda 11 bit studios | pekao akcje kupno |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here