Naga MarketsPrezes GIVE Nation uważa, że stablecoiny to dla firm takich jak Facebook i JP Morgan “brama” do wejścia na rynek zdecentralizowanych aktywów.

  • Autorka książki o stablecoinach twierdzi, że stablecoiny będą dla dużych firm “bramą” do przestrzeni zdecentralizowanych aktywów.
  • Podkreśla, że stablecoiny – patrząc z perspektywy fanów BTC – mają pewne wady, ale pozwolą korporacjom docenić rynek blockchaina.

Stablecoiny to “bramy” dla korporacji, które prowadzą je do świata kryptowalut

W e-debacie z uczestnikami Virtual Blockchain Week Alyze Sam, współautorka “2020 Complete Stablecoin Guide eBook”, przewodnika po rynku stablecoinów, zasugerowała, że ​​takie projekty mogą być kluczowe dla dużych firm, takich jak Facebook i JP Morgan, by te zaczęły wchodzić na rynek kryptowalut i zdecentralizowanych płatności.

Te artykuły również Cię zainteresują
Nie mają tej decentralizacji [jak BTC]. Nie cechują się tą wolnością, którą wszyscy chcemy doświadczyć. Ale monety stablecoin oferują nam inne zalety kryptowalut, w tym bezpieczeństwo kryptograficzne i możliwość cyfrowego przesyłania aktywów za pomocą szybkich transakcji – powiedziała.

Kontrowersje wokół “stabilnych kryptowalut”

Sytuacja nie jest jednak tak kolorowa. Warto pamiętać, że niektóre stablecoiny, takie jak Tether, są związane w licznymi kontrowersjami (w pewnym momencie Tether był wspierany tylko w 74 proc. przez walutę fiducjarną, czyli niejako był jeszcze bardziej pustym pieniądzem, niż zwykłe fiaty). Sam mówi, że w miarę jak większe firmy będą przyjmować stablecoiny, akceptacja na rynku ostatecznie będzie się rozprzestrzeniać. Powiedziała, że ​​sam proces byłby „nauczeniem ich tego, co dzieje się w zdecentralizowanej gospodarce”.

Przypomnijmy, że JPMorgan Chase emituje własnego stablecoina, JPM Coina. Z kolei waluta Libra, nad którą pracują ludzie Facebooka, ma ukazać się za kilka miesięcy. Jest szansa, że będziemy mogli nią płacić już w tym roku. Tyle że projekt został mocno zmodyfikowany przez ostatnie miesiące, tak by mogli zaakceptować go politycy i urzędnicy.

Autor poleca też:

Spodobał Ci się artykuł? Chcesz otrzymywać najważniejsze informacje wprost na swojego emaila? Zapisz się do naszego Newslettera. ZAPISZ SIĘ >>

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here