Naga MarketsJohn McafeeJohn McAfee, ekscentryczny milioner oraz twórca popularnego systemu antywirusowego uważa, że stablecoiny mogą przyczynić się do wzrostu zainteresowania zdecentralizowanej giełdy (DEX). Uważa on bowiem, że rozwiązują one jedną z głównych przeszkód na drodze do popularyzacji zdecentralizowanych giełd.


McAfee zamieścił na twitterze film, w którym wskazuje, że przewagą zdecentralizowanych giełd jest to, iż nie zbierają one żadnych informacji dot. danych osobowych użytkowników. To właśnie dlatego, lepiej wpisują się w koncepcję kryptowalut niż giełdy scentralizowane.

Zamiast szukać mechanizmu konwersji walut, McAfee nakreślił swoją wizję rzeczywistości, w której waluty narodowe stają się coraz bardziej nieistotne, a mnogość walut kryptograficznych wystarcza, aby zaspokoić potrzeby jednostek:

Wyobraźmy sobie świat za sześć miesięcy, za rok, za dwa lata, gdzie waluta fiat traci na znaczeniu. Domy i samochody oraz buty można kupić tylko za kryptowaluty takie jak Bitcoin, Monero, Ethereum i inne [….] wkrótce będziemy mieli możliwość nabycia wszystkiego, czego potrzebujemy z kryptografią.

Zauważa on także, że stableoiny takie jak DAI mogą wykorzystywać smart kontrakty, dzięki czemu będą cyfrową walutą, która nigdy nie straci parytetu dolara o więcej niż jeden punkt procentowy.

Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że opublikowane już w styczniu 2019 r. wyniki badania przeprowadzonego na próbie ponad 400 miedzynarodowych giełd kryptowalut wskazały, iż platformy zdecentralizowane stanowiły zaledwie 19% globalnego ekosystemu wymiany, a ich obroty handlowe stanowiły mniej niż 1% obrotów na giełdach scentralizowanych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBrexit, dobre dane z Polski i wyniki wyborów w Szwajcarii
Następny artykułRynek czeka w tym tygodniu na posiedzenie EBC – Rynkowe bitwy Admirałów
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here