Naga Marketsflaga szwajcariiCzłonek zarządu Szwajcarskiego Stowarzyszenia Bitcoin, Luzius Meisser, uważa, że stablecoiny będą stanowić nową falę innowacji na rynku kryptowalut i technologii blockchain. Powiedział to w rozmowie z dziennikarzem Cointelegraph na Crypto Finance Conference w St. Moritz w Szwajcarii.


Meisser zdecydowanie ma kompetencje, by wypowiadać się na takie tematy. Jest ekonomistą i informatykiem, współzałożycielem wspomnianego Szwajcarskiego Stowarzyszenia Bitcoin oraz jedną z najaktywniejszym postaci na rynku blockchain w swoim kraju.

Tokeny i stablecoiny zmartwychwstaną

Teraz przyznaje, że  oczekuje reaktywacji idei ICO, ale w innej formie. Słusznie zauważa, że obecna formuła (nie oszukujmy się – przypominająca raczej Dziki Zachód) się wyczerpała. Głównie za sprawą scamów, przez które wielu inwestorów zniechęciło się do tego typu zbiórek funduszy. Nowa koncepcja ICO miałaby bardziej chronić inwestorów. Przez to zyskać mają security tokens. Jego zdaniem mają być one obok stablecoinów głównym motorem napędowym rynku w niedalekiej przyszłości. Meisser podkreśla jednak, że bez tych zmian ICO nie rozwinie się dalej i zapewne dokona żywota.

Stablecoiny także będą miały swoje 15 minut:

“Stablecoiny są warunkiem wstępnym, aby umożliwić przeciętnym firmom wniesienie kapitału własnego na [poziom] blockchain (…).”

Tu też trudno się z nim nie zgodzić. Ich idea może zaś pomóc przełamać barierę psychologiczną wielu inwestorów, których odstraszają kryptowaluty. I idealnie nadają się do płatności w obecnym systemie.

Ciekawostką jest to, co Meisser mówi o lokalnych bankach. Europejczykom Szwajcaria jawi się jako raj dla firm z rynku kryptowalut. Mimo tego tamtejsze banki nadal bardzo unikają ryzyka i dlatego starają się nie dotykać nawet cyfrowych walut.

Stablecoiny na świecie

Idea stablcoinów faktycznie zyskuje na popularności. W Polsce powstawał projekt dPLN, którego nie udało się ukończyć. Całe szczęście w tym roku zapewne wystartuje projekt – Fiat Based Token, o którym pisaliśmy tutaj.

W USA swojego stablecoina wyemitowali już bracia Winklevoss. Ich Dolar Gemini otrzymał akceptację nowojorskiego regulatora i jest odpowiednikiem Tethera na ich platformie handlowej o takiej samej nazwie – Gemini.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here