Naga MarketsstablecoinyCZ, szef Binance, twierdzi, że stablecoiny i inicjatywy charytatywne związane z kryptowalutami napędzają adopcję cyfrowych walut na całym świecie.

  • Szef Binance sugeruje, że stablecoiny i akcje charytatywne pomagają w adopcji blockchaina i kryptowalut.
  • Dodał też, że jego firma chce mieć wpływ na regulacje rynku cyfrowych walut w Chinach i ma na to szansę poprzez współpracę z rządem.

Stablecoiny wspierają adopcję

Przemawiając podczas Virtual Blockchain Week (VBW), założyciel Binance i dyrektor generalny giełdy Changpeng Zhao (CZ) argumentował, że stablecoiny i inicjatywy charytatywne mogą przyczynić się do znacznego wzmocnienia procesu adopcji kryptowalut.

Jeśli mam zamiar przekazać ci darowiznę w kryptowalucie, bardziej prawdopodobne jest, że założył portfel lub zarejestrujesz konto na giełdzie, aby ją przyjąć – stwierdził. – Ten rodzaj adopcji jest pozytywnym pierwszym kontaktem dla wielu osób. Więc zwiększa adopcję – dodał.

To jednak nie wszystko. Dodał, że pomaga to “również [w kwestii] reputacji Binance […] Zostaliśmy znacznie lepiej przyjęci w wielu […] krajach dzięki inicjatywach charytatywnych. Jest w tym trochę egoizmu”.

CZ opisuje stablecoiny jako „etap pośredni”, ponieważ stwierdza, że tokeny denominowane w fiatach rozwiązują problem dla osób i handlowców, którzy chcą być w świecie kryptowalut, ale nadal potrzebują w pewnym sensie tego, by można było regulować wydatki za pomocą fiatów.

Współpraca z rządem Chin

CZ omówił także współpracę Akademii Binance z chińskimi instytucjami rządowymi przy projektach z rynku technologii blockchain i ujawnił, że ma nadzieję, że Binance może wpłynąć na kształt strategii regulacyjnej kraju.

– Chińskie agencje rządowe bardzo się starają, aby wszyscy dowiedzieli się o blockchainie – powiedział. – Postępują mądrze w tym sensie, że powiedzieli: “Cóż, jeśli zamierzamy to zrozumieć, zrozummy to, nie bądźmy osobami z zewnątrz próbującymi regulować obszar ekspercki – dodał.

Ściśle współpracujemy z tamtejszymi władzami, a oni są bardzo otwarci – stwierdził, podkreślając, że Binance “chce mieć wpływ na ten proces”.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here