Naga Markets

Stablecoin USDD sieci Tron rośnie w siłę. TerraUSD (UST) w nowej wersji?Całkowita wartość zablokowana (TVL) w ramach kryptowalutowej sieci Tron wzrosła do 6 mld dolarów, a kapitalizacja rynkowa nowego algorytmicznego stablecoina USDD przekracza 600 mln dolarów.

  • USDD na liście tokenów CoinMarketCap pod względem kapitalizacji jest obecnie 78. największą kryptowalutą znajdującą się w obiegu
  • W gronie stablecoinów jest obecnie 8. przy uwzględnieniu tej samej metryki
  • Chcesz handlować kryptowalutami na czołowej giełdzie krypto? Sprawdź ofertę KuCoin – platformy, której zaufały miliony użytkowników na całym świecie.

Algorytmiczny stablecoin sieci Tron – USDD – jest praktycznie kalką kontrowersyjnego i upadłego w ostatnim czasie stablecoina TerraUSD (UST). Jak twierdzi jednak założyciel Tron, oferować ma wyższe roczne stopy odsetek.Chociaż USDD nadal bardzo daleko do rekordowych wartości kapitalizacji UST, to dzięki wysokim „yieldom” dynamicznie zyskuje na popularności. Stablecoin został wprowadzony na rynek bowiem dopiero kilkanaście dni temu.

Stablecoin USDD sieci Tron rośnie w siłę. TerraUSD (UST) w nowej wersji?
Stablecoin USDD w stosunku do USDT. Źródło: KuCoin

Pomimo tego, co stało się z algorytmicznym stablecoinem UST firmy Terra, inna alternatywa, która pojawiła się na początku maja, również zaczyna się rozpędzać.

Partnerem portalu Comparic.pl jest giełda kryptowalut KuCoin, oferująca dostęp do ponad 600 altcoinów oraz głównych kryptowalut.

 

Już teraz zarejestruj się bezpłatnie i odbierz bonus do 500 USD. Sprawdź możliwości handlu na cyfrowych aktywach.

Dalsza część artykułu znajduje się pod filmem

AVA Trade

 

Z danych KuCoin wynika, że od momentu uruchomienia na początku maja, USDD posiada obecnie kapitalizację rynkową wynoszącą ponad 600 mln dol. i cały czas dynamicznie się rozwija. Dzięki temu wzrósł również cały ekosystem DeFi Tron, ponieważ łączna wartość zablokowana w różnych protokołach sieci zbliża się do 6 miliardów dolarów.

Stablecoin USDD sieci Tron rośnie w siłę. TerraUSD (UST) w nowej wersji?
Źródło: DeFi Llama

Jak widać na powyższym obrazku, TVL sieci Tron przewyższył już takie blockchainy jak Avalanche, Solana i Polygon i jest obecnie trzecim co do wielkości łańcuchem po Ethereum i BNB.

Sama flagowa kryptowaluta Tron, a mianowicie TRX, rośnie w trakcie poniedziałkowej sesji o 3,3% i jest obecnie wyceniana na trochę ponad 8 centów. Osiągała rekordowe wartości ponad rok temu, gdy przez chwilę kosztowała niemal 20 centów.

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułFundusz VC Dariusza Żuka przeznaczy 100 mln zł na startupy z CEE
Następny artykułColumbus Energy ma umowę inwestycyjną w związku z pożyczką w wysokości 34 mln zł
Student ekonomii, spec. biznes międzynarodowy oraz analityki gospodarczej na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aktywny prelegent podczas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych powiązanych z tematyką ekonomii i rynków finansowych. Od 2 lat należy do zarządu Koła Naukowego Ekonomistów UMCS i pełni w nim funkcję specjalisty ds. marketingu i promocji. Od 2019 r. ambasador Camp Leaders and Resort Leaders Poland. Uczestnik programu Work and Travel do Stanów Zjednoczonych. Średnio- i długookresowy inwestor, angażujący się głównie na amerykańskim oraz polskim rynku akcji. Jego zainteresowania to kinematografia, psychologia oraz sport - w szczególności piłka nożna i Formuła 1.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here