Naga Markets
Stablecoin USDC firmy Circle „nigdy nie był tak silny”. Czy sieci grozi upadek?
Jeremy Allaire. dyrektor Circle

Jeremy Allaire, dyrektor generalny firmy kryptowalutowej Circle – świadczącej usługi finansowe – chce stłumić rynkowe plotki i pogłoski, że jej autorski stablecoin USD Coin (USDC) jest na skraju upadku.

Czy USDC grozi zapaść? Dyrektor firmy Circle uspokaja

W opublikowanym w weekend wątku na Twitterze, Allaire powiedział, że jest w stanie zrozumieć dlaczego społeczność kryptowalutowa “zachowuje się paranoicznie” w odniesieniu do USDC, biorąc pod uwagę niedawny upadek kilku ważnych projektów kryptowalutowych.– Circle jest w najsilniejszej pozycji, w jakiej kiedykolwiek był finansowo, i będziemy nadal zwiększać naszą przejrzystość – stwierdził szef Circle.

Aby poprzeć swoje słowa, Allaire podzielił się również najnowszymi raportami Circle dotyczącymi przejrzystości i zaufania, audytów i poświadczeń, a także stanu płynności USDC. Uwagi CEO Circle pojawiają się wśród plotek, że firma jest zagrożona niewywiązaniem się ze swoich rezerw USDC ze względu na duże pożyczki, które musi spłacać w bankach kryptowalutowych, takich jak Signature i Silvergate.

Stablecoin jest również wykorzystywany w działalności pożyczkowej z udziałem Genesis, BlockFi, Celsius, Galaxy i Three Arrows Capital (3AC). Każda z tych firm kryptowalutowych uwikłała się w mniejszy lub większy kryzys płynności, który rozprzestrzenił się na całą branżę.

NED

Wydaje się, że Allaire odniósł się do tych plotek w sposób zrównoważony wyjaśniając, że istnieje różnica między rezerwami USDC a rzeczywistymi USDC używanymi na rynkach pożyczkowych.

– Istnieje również pewne oczywiste zamieszanie między rezerwami USDC — które są regulowane (gdzie i co możemy trzymać), badane (przez regulatorów i firmy asekuracyjne) i przejrzyste (cotygodniowe przepływy i skład) — a USDC, który sam jest używany na rynkach kredytowych, z dala od Circle – dodawał.

Jak stwierdził, Circle opublikuje w tym tygodniu wpis na blogu dotyczący Circle Yield – krótko- i długoterminowego produktu odsetkowego firmy zbudowanego w całości na stablecoinie USDC, podkreślając, że przedmiotowy produkt jest zarówno regulowany, jak i nadmiernie zabezpieczony, i jest oferowany tylko akredytowanym inwestorom, z którymi Circle “nie miało żadnych problemów”.


W kryptowaluty w formie CFD możesz inwestować między innymi z brokerem Plus500. Załóż konto i zacznij trading!

CHCĘ HANDLOWAĆ W CFD NA KRYPTOWALUTY

77% rachunków inwestorów detalicznych traci pieniądze podczas handlu kontraktami CFD z tym dostawcą. Zastanów się, czy możesz sobie pozwolić na wysokie ryzyko utraty pieniędzy.

USDC chce na giełdę. Największy konkurent USDT

Circle, które ma na oku wejście na giełdę poprzez spółkę akcyjną specjalnego przeznaczenia (SPAC), zostało wycenione w lutym tego roku na 9 miliardów dolarów. Oprócz corocznych audytów, firma z siedzibą w Bostonie publikuje również miesięczne zestawienia dotyczące wielkości i składu rezerwy USDC.

Stajnia USDC jest drugim co do wielkości stablecoinem na rynku kryptowalut, mogąc pochwalić się kapitalizacją rynkową na poziomie 55,8 mld dol., podwajając ją w ciągu ostatniego roku i obecnie znajdując się „tylko” 10 mld dol. od lidera rynku – Tethera (USDT).

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania asseco | kurs budimex | neuca kurs akcji | kurs akcji orlen | lpp giełda | alior giełda | kurs franka nbp |


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here