Naga MarketsStablecoin Diem dystansuje się od Facebooka i kontynuuje uruchomienie portfela NoviDiem, projekt kryptowalutowy wspierany przez Facebooka, odpowiedział na prośby Senatu Stanów Zjednoczonych, dotyczące zamknięcia portfela Novi, dystansując się tym samym od giganta mediów społecznościowych.

Diem odpowiada na zarzuty Senatu Stanów Zjednoczonych

Diem uruchomił wczoraj portfel Novi, który “pomoże ludziom wysyłać i otrzymywać pieniądze za granicą natychmiast, bezpiecznie i bez opłat”. Spotkało się to jednak z ostrym sprzeciwem ze strony amerykańskich ustawodawców, którzy napisali list otwarty do Marka Zuckerberga, aby zaprzestał realizacji projektu cyfrowego portfela.W liście podpisanym przez członków Komisji Bankowości Senatu USA, ustawodawcy ujawnili, że jest to ich “najsilniejszy sprzeciw wobec odnowionego wysiłku Facebooka w celu uruchomienia kryptowaluty i cyfrowego portfela”, jednocześnie wzywając Facebooka “do natychmiastowego zaprzestania pilotażowego projektu Novi i zobowiązania się do nie wprowadzania Diem na rynek”.

Co ciekawe, uruchomienie portfela Novi było kontynuowane pomimo wrogości ze strony Senatu, ponieważ jest on obecnie możliwy do pobrania w sklepach z aplikacjami Apple i Google.

Diem twierdzi, że nie jest bezpośrednio powiązany z Facebookiem

Diem w swojej odpowiedzi na list senatorów stwierdził, że ustawodawcy mogli źle zrozumieć “relacje między Diem i Facebookiem”. Jednocześnie ujawniono, że podmiot mediów społecznościowych i projekt kryptowalutowy to dwie zupełnie różne organizacje.

Diem nie jest Facebookiem. Jesteśmy niezależną organizacją, a Novi należące do Facebooka jest tylko jednym z ponad dwóch tuzinów projektów należących do Stowarzyszenia Diem – ogłoszono w komunikacie prasowym.

W komunikacie prasowym wyjaśniono również, że “oparty na blockchainie system płatności Diem został stworzony specjalnie dla płatności i dlatego priorytetowo stawia on na bezpieczeństwo konsumentów, stabilność finansową i zwalczanie przestępstw finansowych. Ponadto, jego niezależność ma na celu wspieranie konkurencji i interoperacyjności w płatnościach”.

Pomimo tych słów Diem nadal jest powiązany z Facebookiem na więcej niż jeden sposób.bNa przykład, projekt Diem Stablecoin jest prowadzony przez jednego z czołowych dyrektorów Facebooka – Davida Marcusa, który jest szefem finansowym giganta mediów społecznościowych.

Oprócz tego, sam projekt jest pomysłem Facebooka, ponieważ został opracowany wewnętrznie w 2018 roku, zanim został odłożony na półkę. Jednak od tego czasu firma macierzysta Instagram zawarła kilka partnerstw, aby utrzymać go utrzymać.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here