Naga MarketsBinance USD (BUSD), oficjalna waluta giełdy Binance denominowana w dolarach amerykańskich, osiągnęła w czerwcu 1 miliard USD wolumenu. Giełda pochwaliła się własny, sukcesem na swoim blogu.

  • Binance USD osiągnęło 1 mld USD wolumenu w skali 1 miesiąca.
  • Giełda tłumaczy swój sukces paroma czynnikami.

Binance i sukces BUSD

– Minęło dziewięć miesięcy, odkąd uruchomiliśmy BUSD. Zauważyliśmy ogromny wzrost zasięgu i przypadków użycia tego stablecoina. Kilku obserwatorów zauważyło, że BUSD zwiększyło swoją użyteczność z powodu kilku czynników, w tym zwiększonej przyczepności w kilku krajach, takich jak Brazylia, a także rosnącej roli stablecoinów w upraszczaniu płatności na całym świecie – tłumaczą eksperci giełdy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dalej dodają, że widzą “rosnącą bazę użytkowników” zaś “kapitalizacja rynkowa  BUSD wynosi ok. 200 milionów USD”.

–  Ta kapitalizacja rynku wynika między innymi z dużych dziennych wolumenów zakupów, a także dobrej płynności na Binance i innych rynkach – twierdzą.

Zwycięski marsz

13 marca BUSD przekroczył 100 milionów USD kapitalizacji rynkowej. Projektowi zajęło tylko miesiąc i kilka dni, aby osiągnąć aż dwukrotność tego pułapu rynkowego. Skąd ten sukces?

– Obecnie możesz korzystać z BUSD w usługach, takich jak giełdy, portfele kryptowalut, protokoły zdecentralizowanego finansowania (DeFi), bramki płatnicze i fiat itp. – tłumaczą eksperci firmy. – Ważnym czynnikiem w osiągnięciu powyższych wartości jest rosnąca akceptacja dla BUSD w większej liczbie giełd. Od samego początku współpracujemy z różnymi giełdami, które łaskawie wspierają naszą alternatywę dla [innych] stablecoinów. Oczywiście pomaga to w naszym przypadku, gdy oferowana przez nas moneta stablecoin jest w pełni regulowana przez Departament Usług Finansowych Stanu Nowy Jork (NYDFS) i weryfikowana w sposób wiarygodny dzięki rezerwom 1: 1 USD – dodają.

Dodajmy, że swoją ekspansję kontynuuje też Binance, które kupiło niedawno CoinMarketCap czy firmę Swipe, która jest odpowiedzialna na produkcję kryptowalutowych kart debetowych Visa.

Autor poleca też:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here