Naga Marketsflaga chinyPierwszy tegoroczny odczyt dotyczący tempa wzrostu PKB za 4 kwartał 2019 roku wyniósł 6,0% w ujęciu rok do roku (tyle samo co w 3Q 2019) i według ekspertów ING nie odbiegał od oczekiwań konsensusu rynkowego, tym samym nie dając powodów do obaw.


Stabilne PKB i nowe handlowe otwarcie.

“Niemniej jednak, ostatnia tendencja jest stale spadkowa. Mamy nadzieję, że niektóre z ostatnich wydatków na infrastrukturę zapewnią bardziej konkretny wzrost na początku 2020 roku, ponieważ jest mało prawdopodobne, że wartość eksportu netto znacząco wzrośnie w następstwie  bardzo skromnych zmian efektywnych stawek celnych po zawarciu pierwszej fazy umowy handlowej.”

Rozmowy traderów - Nowy cykl bezpłatnych webinarów o tradingu od praktycznej strony. Już 12 lutego o godz. 19:00 spotkanie z Andrzejem Haraburdą: "Porady byłego zawodowego tradera"Dowiedz się więcej i dołącz do nas!

“Jest możliwe, że uspokojenie w handlu zapewni pewne wsparcie dla nastrojów biznesowych i inwestycji. Inwestycje w środki trwałe w grudniu osiągnęły poziom 5,4% r/r, więc nieco lepiej niż w poprzednim roku.  Niemniej jednak, wykres rok do roku nie wygląda zbyt atrakcyjnie. Najlepsze, co możemy powiedzieć, to fakt, że nie zwalnia on już tempa. Sprzedaż detaliczna również utrzymała się na poziomie 8,0% r/r, bez zmian w stosunku do listopada.” – zaznaczają analitycy ING.

Tempo wzrostu PKB w Chinach (r/r). Źródło tradingeconomics.com

Analitycy ING zwracają uwagę, że najbardziej obiecujący jest najnowszy wynik dotyczący produkcji przemysłowej, która wzrosła w grudniu o 6,9% r/r, powyżej prognozy konsensusu.

“Liczby te sugerują, że gospodarka Chin ustabilizowała się po wyczerpujących wysiłkach rządu i banku centralnego. Ta praca się nie skończyła, a klimat zewnętrzny jest nadal bardzo trudny – średnie stawki celne na eksport do USA są nadal znacznie wyższe niż 18 miesięcy temu. W 2020 roku celem chińskiej gospodarki  będzie prawdopodobnie stabilizacja, a nie o “odbudowę””. – czytamy w dalszej części analizy.

Jest to tylko i wyłącznie część Big Bank Report – w którym to prezentujemy najciekawsze komentarze dużych banków w minionym tygodniu. Raport możesz otrzymywać całkowicie bezpłatnie, zapisując się do naszego newslettera na stronie BIG BANK REPORT.

     CHCĘ OTRZYMYWAĆ  BIG BANK REPORT      tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here