Naga MarketsCeny waloru na tle oscylatorówPo bardzo spadkowej wtorkowej sesji na głównych giełdach zachodnich, wczorajsze notowania przyniosły równie dynamiczne wzrostowe odreagowanie i w podobny sposób podążały kursy na krajowym rynku. Dla FW20 na wykresie dziennym po naruszeniu podstawy (1735 pkt.) 3 miesięcznego kanału nastąpił powrót do jego wnętrza. Dodatkowo pozytywnym akcentem jest pojawienie się formacji przenikania, poziom wolumenu był bardzo zbliżony do poprzedniego dnia.

Formacje przenikania na S&P 500 oraz Nasdaq100. Oczekiwania na decyzje EBC

Jeżeli formacja zostanie potwierdzona można zakładać kontynuację ruchu w stronę górnego ograniczenia 1855 pkt. Wsparciem dla wzrostowego odbicia jest na wskaźniku RSI zwrot z dolnej linii kanału spadkowego. Na wykresie 60-min została potwierdzona strefa wsparcia blisko wtorkowego minimum, a wyznaczona z pomocą technik Fibonacciego. Na podstawie ostatnich ekstremów cenowych można było określić kanał spadkowy, z którego po wczorajszej sesji nastąpiło górne wybicie. Potwierdzeniem przełamania spadkowej tendencji powinno być wejście ponad wtorkowy szczyt – 1785 pkt.

Poranne notowania kontraktów terminowych na główne indeksy zachodnie względem wczorajszego popołudnia pozostają stabilne implikując neutralny początek sesji dla FW20. Na wykresach cenowych dla futures na S&P500 oraz Nasdaq100 pojawiły się formacje przenikania. W dzisiejszym kalendarium zwracamy uwagę na kończące się posiedzenie ECB, nie są oczekiwane istotne zmiany w bieżącej polityce pieniężnej, obejmującej również skup aktywów, ale mogą pojawić prognozy względem zachowania gospodarki strefy euro w II półroczu. W USA zostanie podany cotygodniowy raport o zasiłkach dla bezrobotnych.

FW20 w układzie dziennym

FW20 w układzie 60-minutowym

Marcin Brendota

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here