Naga MarketsFOMCWczorajsza decyzja FOMC nie była zaskoczeniem, choć pojawiły się pierwsze głosy inwestorów o podwyżkach na FED rate monitor. Serdecznie zapraszamy na kolejny odcinek z cyklu programów Bogusza Kasowskiego “Today in USA”. Jest to program, z którego dowiesz się o najważniejszych i najaktualniejszych wydarzeniach ze Stanów Zjednoczonych.


Fed podniesie stopy dopiero, gdy nastąpi wzrost inflacji

W oświadczeniu możemy przeczytać mocne uzależnienie poziomu stóp od inflacji w USA, co jest relatywnie świeżym podejściem FOMC-u. Póki inflacja jest poniżej 2% nie ma szans na podwyżki. Jednocześnie z oświadczenia zniknęły określenia „niepewności” – co jest oznaką silnej gospodarki amerykańskiej na podstawie ostatnich odczytów NFP i bezrobocia. Powell chce zobaczyć silny i stały wzrost inflacji by podnosić stopy procentowe – oznajmił Bogusz Kasowski.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here