Naga MarketsStabilizacja na Wall Street. Fed planuje stymulację gospodarki USAWczorajsza sesja przyniosła stabilizację na Wall Street, indeks S&P 500 delikatnie zniżkował po wcześniejszym ustanowieniu historycznego maksimum, jednak indeks Nasdaq wzrósł o 0,48%, co jednak wystarczyło do wyznaczenia nowego historycznego rekordu notowań. Z opublikowanych minutek Fed wynika, że Rezerwa Federalna czuje się zobowiązana do wykorzystania pełnego zakresu narzędzi w celu stymulacji gospodarki USA, podkreślono statutowe cele takie jak utrzymanie maksymalnego zatrudnienia i stabilności cen. Przyszła sytuacja gospodarcza zależeć będzie w największym stopniu od rozwoju pandemii. Ze względu na obchodzone dzisiaj Święto Dziękczynienia sesja za Oceanem nie odbędzie się, a w dniu jutrzejszym (Black Friday) sesja będzie skrócona do godziny 19.

Polskie indeksy bez większych zmian. Dino Polska z największą przeceną

Krajowe indeksy również zakończyły dzień bez większych zmian. Wśród blue chipów najmocniej przeceniły się walory Dino (-4,6%), a najwięcej zyskało CCC (+4,3%). W indeksie mWIG40 wyróżnił się PlayWay ze wzrostem o 6,2%, co przyczyniło się do ustanowienia historycznego maksimum notowań dla tej spółki. All in! Games, producent gier, który po dzisiejszej sesji zasili indeks sWIG80, opublikował rano informację o zawarciu umowy wydawniczej z Naraven Games Sàrl, na podstawie której Partner będzie odpowiedzialny za stworzenie gry o nazwie kodowej Joker. Wydanie gry planowane jest na drugą połowę 2022 roku. Dzisiaj ruszają zapisy w ramach IPO PCF i potrwają do 3 grudnia, spółka działająca w branży gier ogłosiła cenę maksymalną w wysokości 46 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
Przed rozpoczęciem dzisiejszej sesji poznaliśmy poniższe raporty za III kw. 2020 roku: 1) Allegro miało 131,7 mln zł straty netto wobec 73,4 mln zł zysku w ubiegłym roku. Skorygowany zysk netto o wydarzenia jednorazowe (IPO, refinansowanie długu) wyniósł 147,4 mln zł. 2) CD Projekt osiągnął 23,4 mln zł zysku netto wobec konsensusu 25,1 mln zł, r/r zysk wzrósł o 57%. 3) Neuca wypracowała 44,7 mln zł zysku netto wobec konsensusu 33,2 mln zł, a r/r poprawiła wynik o 59,8%. 4) ZE PAK zaraportował wynik netto w wysokości 10,1 mln zł, czyli o 71% mniej niż w poprzednim roku. 5) Mirbud miał 15,76 mln zł zysku netto wobec 7,03 mln w ubiegłym roku. 6) Best odnotował 20,77 mln zł straty netto wobec 22,3 mln zł zysku netto w analogicznym okresie 2019 roku.

WIG w układzie dziennym

Adam Dudoń

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here