Naga MarketsKurs ropy naftowej wróci do trendu wzrostowego, choć nie od razuAby rynki ropy naftowej wróciły do ​​normy, musi zaistnieć fundamentalna równowaga podaży i popytu, uważa Deutsche Bank. Zdaniem strategów z TD Securities sprawy wydają się stabilizować na rynku energii, a eksperci z Rabobanku dostrzegają grunt pod wystąpienie długoterminowej fali wzrostowej. Ropa Brent w środę kosztuje 30 USD/brk., a WTI nieco ponad 26 USD/brk.

  • Arabia Saudyjska intensyfikuje działania
  • Popyt na ropę wróci do poziomu wyjściowego dopiero w II poł. 2021 r.
  • Fundamenty wspierają wzrosty cen w długim terminie

Ropa: Tempo gromadzenia zapasów będzie nadal spadać – TDS

Poziomy produkcji spadają gwałtownie w dół, zarówno przez cięcia OPEC +, jak i rynkowe spadki. Dodatkowo Arabia Saudyjska pogłębi swoje cięcia o dodatkowy 1 mln brk. w czerwcu i spróbuje obniżyć jak najwięcej wydobycia w maju.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dzięki złagodzeniu globalnych środków blokujących najgorszy szok popytowy prawdopodobnie mamy już za sobą, a obecnie jesteśmy na dobrej drodze do jego normalizacji – napisano w raporcie.

Utrzyma się niskie globalne zapotrzebowanie na ropę – Deutsche Bank

Ze względu na ryzyko kolejnej fali wirusa eksperci Deutsche Banku oczekują, że globalny popyt na ropę może powrócić do poziomu wyjściowego ze stycznia dopiero w okolicach drugiej połowy 2021 roku.

Jednym z długoterminowych zagrożeń jest potencjalny szok wzrostowy cen ropy. Bez wystarczających ciągłych inwestycji w poszukiwanie i rozwój nowych projektów naftowych mający na celu zastąpienie malejącej produkcji, destabilizujący skok cen ropy byłby ryzykiem w okresie od 3 do 5 lat. Na 2021 r. nasza prognoza ceny Brent wynosi teraz 35 USD/brk., a dla WTI wynosi 32 USD/brk. – zauważono.

Kurs ropy: Kształtuje się grunt pod długoterminową zwyżkę – Rabobank

Stratedzy z Rabobanku oczekują, że ceny ropy Brent pozostaną zakotwiczone na poziomie 30 USD/brk w najbliższej perspektywie, jednak sentyment średnio- i długoterminowy staje się coraz bardziej pro-wzrostowy.

Uważamy, że ceny ropy Brent zostaną zakotwiczone na poziomie 30 USD za baryłkę, dopóki nadmiar surowca w magazynach nie zostanie zniwelowany w nadchodzących tygodniach i miesiącach – wskazano w raporcie.

W ocenie ekspertów najgorsze ruchy cenowe na rynku ropy są już za nami, choć ożywienie prawdopodobnie zajmie trochę czasu. Ceny będą miały problem z odbiciem w krótkim okresie czasu ze względu na spore zapasy.

Oczekujemy, że powrót do normalności doprowadzi do wzrostu cen ropy w drugiej połowie tego roku, ponieważ podaż i popyt ostatecznie znajdą równowagę. Nadal oczekujemy powrotu długoterminowego trendu wzrostowego opartego o fundamenty – podsumowano.

Kurs ropy Brent na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs ropy Brent na interwale dziennym, tradingviewcom

Zobacz również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here