Naga MarketsOstatnie informacje dostarczone przez Bank Anglii (BoE) i oczekiwania związane ze znoszeniem lockdownu w Wielkiej Brytanii wzmacniają argumenty za dalszym wzrostem GBP w perspektywie krótkoterminowej, uważają analitycy z MUFG banku. Kurs funta silnie wzrósł pod koniec zeszłego tygodnia kończąc piątkową sesję blisko tegorocznych maksimów względem dolara.

  • Funt jest w tym roku najlepiej prosperującą walutą w G10
  • Blokada narodowa nie będzie miała wpływu na dalsze perspektywy brytyjskiej gospodarki
  • Gospodarka odzyska poniesione straty w PKB związane z COVID do I kwartału 2022 r.

Kurs funta (GBP): rynki mogą nie doszacować skali poprawy w Wielkiej Brytanii

Funt jest w tym roku najlepiej prosperującą walutą w G10 w stosunku do dolara amerykańskiego, częściowo dzięki ostatnim zapowiedziom BoE, które z pewnością były bardziej optymistyczne niż oczekiwano. Przekaz z BoE był jednoznaczny – blokada narodowa, która rozpoczęła się 4 stycznia i zacznie być stopniowo znoszona od 8 marca, nie będzie miała wpływu na dalsze perspektywy gospodarki.

Te artykuły również Cię zainteresują
Rozumowanie jest takie, że słabszy niż oczekiwano PKB w I kw. spowodowany obecną blokadą zostanie zrównoważony przez silniejszy niż oczekiwano wzrost w IV kw. 2020 r. i silniejsze ożywienie od II kw. Wszystko wskazuje na to, że gospodarka odzyska poniesione straty w PKB związane z COVID do I kwartału 2022 r. – napisano w raporcie.

W ocenie ekspertów w ciągu kilku tygodni prawdopodobnie nastąpi stabilizacja pandemii w Wielkiej Brytanii. Rynki mogą nie doszacować skali poprawy, która jest tuż za rogiem, co w szczególności podniesie zaufanie inwestorów do brytyjskich aktywów i funta.

Tymczasem eksperci z Westpac wskazują, że poziom 1,35 stanowi główne wsparcie dla notowań pary GBP/USD. Z kolei analitycy z ING prognozują wzrost „kabla” aż do poziomu 1,53.

Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs GBPUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania ropy brent | pgnig akcje | orlen kurs | orlen akcje forum |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here