Naga MarketsPonowne otwarcie gospodarek i rosnąca presja inflacyjna polepszyły perspektywy cen ropy naftowej. Co więcej, kartel naftowy OPEC+ rozpoczął normalizację wydobycia czarnego złota, co złagodzi potencjał wzrostu cen w kontekście silnego popytu, uważają stratedzy z Danske Banku. Prognozują, że średnia cena za ropę Brent do końca 2021 roku wyniesie 70 USD za baryłkę. Kurs nieznacznie spada we wtorek oscylując blisko tegorocznych maksimów 75 USD/brk.

Kurs ropy Brent przy 75 USD, gdy OPEC+ normalizuje produkcję – Danske Bank

Ponowne otwarcie gospodarek, silne wsparcie ze strony polityki monetarnej i fiskalnej oraz stosunkowo słaby dolar, wszystko to tworzy solidne tło dla globalnego popytu na ropę. Światowe zużycie czarnego złota pozostaje nieco poniżej poziomu sprzed lockdownu, ale jesteśmy przekonani, że konsumpcja w pełni odrośnie w ciągu najbliższych 1-2 lat – napisano w raporcie.Jednocześnie eksperci oczekują, że OPEC+ zrównoważy normalizację produkcji wraz z trwającym ożywieniem popytu. Aktywność wiertnicza w amerykańskiej ropie łupkowej powoli rośnie i nie doprowadziła jeszcze do zwiększenia produkcji. Z kolei poziomy zapasów mają jeszcze sporo miejsca do osiągnięcia pełnej normalizacji.

W perspektywie średnio- i długoterminowej obecna niska aktywność inwestycyjna może skutkować niedoborami podaży. Oczekujemy, że Brent wyniesie średnio 70 USD/brk w III i IV kwartale oraz 72,5 USD/brk w 2022 r. – podsumowano.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

Kurs ropy Brent na interwale dziennym, tradingview
Kurs ropy Brent na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: wartość pln | brokerzy stp | notowania alior | lotos giełda | co to jest blik | kursy ropy | cena kryptowalut |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here