Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Środowa sesja była niewątpliwe najciekawszą, którą obserwowaliśmy od początku tygodnia. Jeszcze przed południem poznaliśmy odczyty wskaźnika PMI ze Strefy Euro oraz z Wielkiej Brytanii:

Źródło: pl.investing.com

Kolejne istotne dane, które wpłynęły na umocnienie Dolara amerykańskiego pojawiły się o godzinie 14:15 i mowa tu o “małym NFP” czyli raporcie odnośnie amerykańskiego rynku zatrudnienia według prywatnego instytutu ADP wg. którego w USA pojawiło się 263 tys. nowych miejsc pracy co jest rezultatem zdecydowanie lepszym od prognozowanych 187 tysięcy. Więcej na ten temat pisaliśmy już wcześniej w artykule „Małe NFP” znowu niezwykle silne. USD wyraźnie się umacnia!.

Między godziną 15:45 – 16:30 poznaliśmy bardzo sporą paczkę danych ze Stanów Zjednoczonych wśród których najistotniejsze były odczyty wskaźnika PMI dla usług oraz cotygodniowe zapasy ropy naftowej na lokalnym rynku.

Zgodnie z danymi opublikowanymi przez IHS Markit oraz ISM, wskaźnik PMI dla amerykańskiego sektora usług spowalniał, co przełożyło się na krótkoterminowe osłabienie USD.

Pierwszy swoje dane publikował IHS Markit – w tym przypadku PMI osuwało się z 52,90 do 52,80. Należy jednak pamiętać, że w Stanach Zjednoczonych o wiele istotniejsza jest wartość wskaźnika oblizanego przez krajowy instytut ISM. W tym przypadku spadki były silniejsze:

  • PMI usługowe: 55,20, prognoza 57,00, poprzednio 57,60

W obu przypadkach jest to jednak najgorszy wynik od ostatnich sześciu miesięcy, w których obserwowaliśmy odbicie od historycznych dołków.

Zapasy ropy naftowej również rozczarowały.

Mimo prognoz zakładających spadek o 435 tys. te ostatecznie wzrosły o 1,566 mln.brk. co przełożyło się na dynamiczne spadki kursu czarnego złota.

Obecnie czekamy na wyniki minutek FOMC. Relacja również w Rynkach na Żywo!

W dniu dzisiejszym, w stosunku do USD najbardziej zyskiwał Funt brytyjski a najbardziej tracił Jen japoński:

Zródło: http://finviz.com

Czy da się zarabiać tylko na podstawie rekomendacji bankowych?
Sprawdź to odbierając darmowy Big Bank Report!

AUDUSD

Zgodnie z moją wczorajszą projekcją rynek przez cały dzień poruszał się spokojnie na północ w kanale wzrostowym i dotarł w okolice poziomu 0.7590, gdzie pojawiła się reakcja podażowa. Jeżeli w najbliższym czasie wybijemy z kanału dołem, spodziewać moglibyśmy się kontynuacji spadków.

AUDUSD H1

GBPUSD

Na skutek dzisiejszych wzrostów rynek dotarł w okolice lokalnego oporu 1.2495, gdzie oscylujemy od kilku godzin. Odrzucenie tego poziomu mogłoby otworzyć drogę do ponownych spadków.

GBPUSD H4

USDCHF

Od 27 marca br. rynek porusza się na północ. Na skutek tych wzrostów dotarliśmy obecnie w okolice poziomu 1.0065, gdzie pojawić mogłaby się reakcja podażowa i przynajmniej korekta spadkowa. Jeżeli jednak opór ten zostanie pokonany, wzrosty mogłyby być kontynuowane nawet w okolice poziomu 1.0160.

USDCHF H4

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułOd inwestora do scalpera – GBPNZD testuje istotny opór
Następny artykułO wykresach ani słowa… EUR/USD, GBP/USD, NZD/JPY
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here