Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Po niezwykle spokojnym początku tygodnia, środowa sesja była już zdecydowanie bardziej interesująca. Wszystko to za sprawą aż trzech istotnych raportów zza oceanu, które poznaliśmy w godzinach popołudniowych.

Tak dobrze nie było od 4 lat!

Punktualnie o godzinie 14:30 poznaliśmy najnowsze szacunki amerykańskiego Bureau of Economic Analysis, z których wynika, iż wzrost gospodarczy w Stanach Zjednoczonych w drugim kwartale br. wyniósł aż 4,2% k/k wobec prognoz spadku jego wartości do poziomu równych, czterech procent. Poprzedni szacunek wskazywał na 4,1% wzrost produktu krajowego brutto w Stanach.

Jak już wcześniej informował Adam Rak, dzisiejsze dane są najlepszymi od trzeciego kwartału 2014 roku. W porównaniu do drugiego kwartału 2017 roku amerykańska gospodarka rozszerzyła się o zadowalające 2,9% wobec 2,8% raportowanych ostatnim razem. Rosną również wydatki konsumpcyjne Amerykanów – do 1,9% w porównaniu z 1,8% k/k raportowanych w trakcie pierwszych szacunków. Spada natomiast poziom realnych wydatków – wskaźnik okazał się gorszy zarówno od poprzedniego odczytu (4,0%) jak i prognoz analityków (3,9%) i szacuje się, że wyniesie w drugim kwartale 3,8%.

Nieco gorsze dane z amerykańskiego rynku nieruchomości

Po zaskakująco pozytywnych danych na temat amerykańskiego PKB poznaliśmy również najnowszy raport sprzedaży nieruchomości w toku. Tym razem mamy jednak do czynienia z negatywną niespodzianką…

Amerykański rynek nieruchomości w lipcu wyraźnie się ochładza – liczba sprzedaży nieruchomości mieszkalnych spada o 0,7% w ujęciu miesięcznym. W porównaniu z lipcem 2017 roku indeks zniżkuje już 2,3% sugerując postępujący spadek aktywności na rynku nieruchomości. To już siódmy miesiąc z rzędu w którym wartość wskaźnika spada – informuje National Association of Realtors.

Biorąc pod uwagę wciąż rosnące ceny mieszkań wyjaśnieniem spadku indeksu jest to, że kupujący nie są w stanie znaleźć odpowiedniego dla siebie lokum. Po okresie silnych wzrostów podaż mieszkań uległa wyraźnemu zmniejszeniu. Najgorsza sytuacja ma miejsce na Zachodnim Wybrzeżu, gdzie liczba dostępnych mieszkań do sprzedaży jest najmniejsza.

Zapasy ropy w dół o 2,566 miliona baryłek

Jak co środę, o godzinie 16:30 rynki poznały także raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Wynika z niego, że po ubiegłotygodniowym spadku o 5,863 mln brk, w tygodniu kończącym się 24 sierpnia 2018 roku zapasy ropy naftowej skurczyły się o kolejne 2,566 mln brk co okazało się wynikiem niemal czterokrotnie lepszym od prognoz zakładających spadek na poziomie 0,686 mln brk.

Pozytywny wydźwięk tego raportu wspierały także dane dot. zapasów benzyny i destylatów, które pomimo prognoz zakładających wzrost kolejno o 0,4 mln brk i 1,35 mln brk, skurczyły się a 1,55 mln brk i 0,8 mln brk.

WTI

Spoglądając na notowania czarnego złota dostrzec możemy jednak, że pomimo dobrych danych dot. zapasów ropy, kurs w dalszym ciągu oscyluje poniżej linii tendencji wzrostowej, której trwałe odrzucenie mogłoby otworzyć drogę do ponownych spadków.

WTI Daily

NZDUSD

Spoglądając na notowania pary walutowej NZDUSD zauważymy, że w skutek ostatnich wzrostów rynek dotarł w okolice lokalnego poziomu oporu i mierzenia 50% korekty Fibonacciego, gdzie kurs oscyluje już od ubiegłego tygodnia. Póki co strefa ta nie została jeszcze trwale odrzucona. Gdyby tak się jednak stało, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownych spadków.

NZDUSD Daily

USDCHF

Niezwykle interesująco wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej USDCHF, gdzie zgodnie z moją wcześniejszą projekcją kurs osunął się w końcu w okolice poziomu 0.9715. Jeżeli wsparcie to zostanie odrzucone, spodziewać moglibyśmy się powstania przynajmniej korekty wzrostowej, dla której realnym zasięgiem okazują się okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) tj. 0.9800.

USDCHF Daily

Piramidowanie pozycji w tradingu

Równocześnie chciałbym zaprosić Cię na bezpłatny webinar, który odbędzie się już 30 sierpnia 2018 roku (czwartek) o godzinie 20:00. W trakcie tego spotkania przedstawionych zostanie kilka modeli piramidowania oraz odpowiedni model zarządzania ryzykiem by przy pierwszej pozycji nie stracić całego depozytu. Poznasz także różnicę pomiędzy piramidowaniem, uśrednianiem i skalowaniem, które tak często są ze sobą mylone i błędnie interpretowane.

Zapisz się!

O tym się dziś mówiło:


STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułDM BZ WBK wznowił wydawanie rekomendacji dla PGNiG
Następny artykułUOB wyznacza zakres konsolidacji dla AUD/USD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here