Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Środowa sesja przebiegała na rynku walutowym dość interesująco. Wszystko to za sprawą kilku istotnych publikacji makroekonomicznych. Już o godz. 4:00 czasu polskiego poznaliśmy bowiem decyzje monetarną Banku Rezerw Nowej Zelandii (RBNZ), który zgodnie z oczekiwaniami postanowił utrzymać stopy procentowe na dotychczasowym poziomie (1,50%).

O godzinie 10:00 Główny Urząd Statystyczny podał także, że stopa bezrobocia rejestrowanego spadła w maju br. o 0,2 pkt proc. do 5,4% z 5,6% poprzednio. Według założeń do przyszłorocznego budżetu, stopa bezrobocia rejestrowanego na koniec 2019 r. wyniesie 5,5%, a na koniec 2020 r. – 5,1% wobec 5,8% z końca 2018 r.

Po południu amerykański Census Bureau poinformował natomiast, że nowe zamówienia na produkowane dobra trwałe w maju 2019 roku zmniejszyły się o 3,3 miliarda dolarów, czyli 1,3 procent do poziomu 243,4 miliarda dolarów.

W ciągu ostatnich 4 miesięcy, zamówienia środków spadały aż trzykrotnie. Ostatni spadek miał miejsce w kwietniu, aż o o 2,8%. Bez transportu nowe zamówienia wzrosły o 0,3 proc. Wyłączając obronność, nowe zamówienia spadły o 0,6 proc.

Jakby tego było mało, jak co środę, punktualnie o godzinie 16:30 rynki poznały raport amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Wynika z niego, że w tygodniu kończącym się 21 czerwca 2019 r. rafinerie ropy naftowej w USA działały na poziomie 94,2% zdolności produkcyjnej przetwarzając średnio 17,3 mln baryłek dziennie, czyli o 73 tys. baryłek dziennie więcej niż średnia z poprzedniego tygodnia.

Mimo to, zapasy ropy naftowej skurczyły się aż o 12,788 mln. brk co okazało się wynikiem ponad pięciokrotnie lepszym od prognoz zakładających spadek na poziomie 2,540 mln. brk. Warto także wspomnieć, że jest to największy tygodniowy spadek od września 2016 roku.

USA coraz bliżej porozumienia z Chinami

W czasach, gdy niemal każdego dnia pojawiają się kolejne doniesienia dot. eskalacji różnego rodzaju konfliktów, w które zaangażowane są Stany Zjednoczone, środowa sesja przynosi nie lada niespodziankę. Steven Mnuchin będący jednym z najbliższych współpracowników Donalda Trumpa oświadczył bowiem, że negocjacje dot. umowy handlowej z Chinami zbliżają się ku końcowi:

– Myślę, że jesteśmy na dobrej drodze, aby to ukończyć. 90 proc. tej drogi za nami.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że już za dwa dni (28 czerwca 2019 r.) w Osace rozpocznie się szczyt grupy G-20, na którym prezydent USA, Donald Trump spotka się z prezydentem Chin – Xi Jinpingiem. Właśnie na tym szczycie może dojść do porozumienia w wojnie handlowej lub co gorsza, zaognienia konfliktu, które byłoby kosztowne dla światowej gospodarki. Przeciągająca się wojna handlowa między dwoma największymi gospodarkami od dłuższego czasu rodzi bowiem obawy o globalny wzrost. Jak wynika z kalkulacji Bloomberg Economics, nasilenie konfliktu mogłoby kosztować światową gospodarkę aż 1,2 biliona dolarów.

– Wiadomością, którą chcemy usłyszeć, jest to, że Chiny wrócą do stołu negocjacyjnego, ponieważ uważam, że dla ich gospodarki i dla naszej gospodarki jest korzystne osiągnąć poziom zrównoważonego handlu – dodał Mnuchin.

Kurs dolara traci kolejny dzień z rzędu

Spoglądając na notowania pary walutowej USDCAD zauważymy, że kurs dolara amerykańskiego traci wobec dolara kanadyjskiego niemal nieprzerwanie od 18 czerwca br. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, już wkrótce spodziewać moglibyśmy się ponownego przetestowania okolic poziomu 1.3080, bądź nawet 1.2810.

Kurs pary walutowej USDCAD
USDCAD Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułOpera dla iOS teraz z obsługą blockchain
Następny artykułZłoty silniejszy od franka w środowe popołudnie. Zyskuje dolar, euro i funt
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here