Naga MarketsNiewątpliwie wydarzeniem dnia była dziś konferencja amerykańskiego prezydenta-elekta. Wystąpienie Donalda Trumpa rozpoczęło się po godz. 17 a więc już po zakończeniu sesji na wielu giełdach w Europie dzięki czemu wielu inwestorom udało się powstrzymać od nerwowości.

Mimo, że Donald Trump, któremu jeszcze podczas kampanii wyborczej nie dawano zbyt wielu szans na sukces ostatecznie wygrał wybory i wbrew wielu czarnym scenaruszom rynki zareagowały na tą decyzję amerykańskich wyborców dynamicznymi wzrostami dzisiejsze wystąpienie przebiegało w zupełnie innym tonie. Od czasu wyborów w USA na amerykańskich parkietach panowała hossa co przekładało się na zdecydowane umacnianie się amerykańskiej waluty. Dynamikę wzrostów wspierała również grudniowa podwyżka stóp procentowych.

Te artykuły również Cię zainteresują
Od dzisiejszej konferencji i wystąpienia nowego prezydenta-elekta wszyscy oczekiwali konkretów, jak będzie wyglądał harmonogram wprowadzania reform podatkowych oraz zmian w prawdodawstwie dla przedsiębiorstw. Zamiast tego Donald Trump podziękował jedynie koncernom motoryzacyjnym za to, że w dalszym ciągu chcą inwestować w Stanach Zjednoczonych oraz skrytykował koncerny farmaceutyczne za zbyt wysokie ceny leków, co bezpośrednio uderzyło w cały sektor biotechnologiczny.

Taki kontekst całego wystąpienia nie napawa optymizmem. Na rynkach ewidentnie widać rozczarowanie postawą nowego prezydenta-elekta, który zamiast skupić się na tematach związanych z rozwojem amerykańskiej gospodarki głównie poruszał tematy związane z kwestiami stosunków z Rosją. W efekcie dzisiejszej konferencji Dolar amerykański traci w stosunku do głównych walut.

Przejdźmy jednak do wykresów…


AUDUSD

Mimo, że jeszcze wczoraj…ba jeszcze dziś po południu wielu inwestorów i analityków spodziewało się spadków na tej parze walutowej rynek sam zweryfikował wszystko. Dynamiczne wzrosty spowodowane konferencją w USA zmieniły diametralnie obraz sytuacji i z technicznego punktu widzenia w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic poziomu 0.7525.

AUDUSD H4
AUDUSD H4

GBPUSD

Mimo, że na skutek dzisiejszej publikacji szacunkowego PKB Wielkiej Brytanii nastąpiła próba wybicia dołem z trwającej od początku tygodnia konsolidacji, po wystąpieniu Donalda Trumpa rynek ponownie znalazł się powyżej poziomu 1.2115.

GBPUSD H1
GBPUSD H1

Jeżeli spojrzymy na wykres dzienny zauważymy, ze kształtuje nam się już druga (po wczorajszej) pro-wzrostowa świeca pin-bar odrzucająca niezwykle istotne wsparcie. Odrzucenie tego poziomu mogłoby być sygnałem do ponownych wzrostów nawet w okolice grudniowych maksimów.

Wykorzystaj analizę by zainwestować u Brokera CentroFX i odbierz Cashback od zawartych transakcji w wysokości $3 za każdego zamkniętego lota bądź indywidualnie negocjuj jego wysokość.

GBPUSD Daily
GBPUSD Daily

USDCAD

Na skutek dzisiejszego osłabienia Dolara amerykańskiego rynek wybił dziś dołem z trwającej od kilku dni konsolidacji.

USDCAD H1
USDCAD H1

Spoglądając na wykres dzienny zauważymy, że obecnie wybija również linię tendencji wzrostowej, której trwałe pokonanie mogłoby otworzyć drogę do spadków w dłuższym terminie. Czy zatem hossa na USD powoli dobiega końca ? Chętnie poznam Wasze zdanie w tej kwestii. Piszcie w komentarzach co sądzicie o przyszłości USD.

USDCAD Daily
USDCAD Daily

comparic-300x114-centrofx

CentroFX  to w pełni licencjonowany i autoryzowany przez CySEC (licencja 246/14) broker będący częścią grupy kapitałowej R Capital Solutions Limited działającej od 2014.

CentroFX oferuje trading bez interwencji tzw. non-dealing desk, ponad 170 instrumentów handlowych w tym waluty, akcje, towary, indeksy, w pełni transparentny i zaawansowany system transakcyjny z natychmiastową egzekucją zleceń oraz gwarancja stałego spreadu na wszystkich instrumentach (fix), Fundusz Rekompensat Inwestycyjnych do 20 000 euro i ochronę przed ujemnym saldem rachunku – sprawdź ofertę.

Wszystkie analizy z cyklu można śledzić pod tagiem „przegląd rynkówConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułMarcin Nowogórski poprowadzi wykład w Gdańsku – spotkaj się z nim 14 stycznia
Następny artykułNiespełna 31% klientów mForex osiągało zyski w IV kwartałe 2016 roku
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here