Naga MarketsLogo STOPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Środowa sesja pod względem istotnych publikacji makroekonomicznych nie była zbyt interesująca. Najważniejszymi raportami, które zostały dziś opublikowany było bowiem te, dotyczące inflacji konsumenckiej (CPI) w Stanach Zjednoczonych oraz poziomu zapasów ropy naftowej.

Zdecydowanie ciekawszym były natomiast znów najnowsze doniesienia w sprawie Brexitu. Zaledwie w poniedziałek informowaliśmy bowiem, że w obawie o polityczną porażkę, Theresa May odroczyła głosowanie, w trakcie którego brytyjscy parlamentarzyści mieli zdecydować czy poprzeć obecną formę umowy rozwodowej UK z UE. Dziś jednak odbędzie się inne głosowanie, które może w znaczny sposób wpłynąć nie tylko na najbliższą, polityczną przyszłość obecnej premier, lecz także na dalsze negocjacje z UE.

Liderka Partii Konserwatywnej oraz Premier Wielkiej Brytanii – Theresa May, przechodzi prawdopodobnie najtrudniejszy czas w swej dotychczasowej karierze politycznej. Coraz głośniej słychać opinie nawet wśród jej własnego gabinetu, że jej dni zdają się być policzone. Dziś wieczorem ma bowiem odbyć się głosowanie w Partii Konserwatywnej nad wotum zaufania dla Theresy May. By usunąć ją ze stanowiska

Jak informowaliśmy już wcześniej, z doniesień BBC i tygodnika “Spectator” poparcie dla obecnej liderki zadeklarowało ponad 158 posłów – tyle dokładnie głosów potrzebuje May, by utrzymać się przy władzy.

Bukmacherzy jednoznacznie obstawiają, że May zdecydowanie wygra środowe głosowanie i pozostanie na stanowisku. Publiczne wyrazy wsparcia dla obecnej premier wyrazili także niemal wszyscy członkowie rządu, w tym wymieniani wśród potencjalnych kandydatów na jej stanowisko ministrowie: spraw zagranicznych Jeremy Hunt, spraw wewnętrznych Sajid Javid i obrony Gavin Williamson.

Warto także zaznaczyć, że jeżeli obecna premier wygra dzisiejsze wybory, to – zgodnie z partyjnymi przepisami – będzie nietykalna na pozycji szefowej partii przez kolejne 12 miesięcy.

Dolar amerykański jednym z największych przegranych środowej sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godziny 20:00 zauważymy, że dolar amerykański osłabiał się dziś w stosunku do zdecydowanej większości walut grupy G8. Jego aprecjację obserwowaliśmy bowiem jedynie w stosunku do dolara nowozelandzkiego. Największym wygranym środowej sesji jest natomiast funt szterling, który zyskiwał po doniesieniach o możliwej wygranem Theresy May w wieczornych wyborach.

Środowa zmienność USD wobec walut grupy G8
Dane z godz. 18:00 | Źródło: finviz.com

Sytuacja techniczna na GBPUSD

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że pomimo dzisiejszych wzrostów – przynajmniej z technicznego punktu widzenia – ogólna sytuacja techniczna w dalszym ciagu pozostaje pro-spadkowa. Byśmy mogli mówić o jakiejkolwiek zmianie nastawienia rynku kurs musiałby bowiem wrócić powyżej pokonanego w poniedziałek wsparcia (teraz oporu) w okolicy poziomu 1.2700.

Kurs GBPUSD
GBPUSD Daily

O tym się dziś mówiło:


Logo STOSTO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKomentarz giełdowy – lepsze nastroje również na Książęcej
Następny artykułBlok po 22 – 12 grudnia 2018: EUR/USD, AUD/CHF
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here