Naga Markets



Przegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Środowa sesja pod względem istotnych publikacji makroekonomicznych przebiegała dość spokojnie. Na szczególną uwagę zasługiwały bowiem jedynie trzy raporty pochodzące ze strefy euro i Stanów Zjednoczonych.

O godzinie 11:00 Eurostat podzielił się wynikami produkcji przemysłowej w strefie euro oraz całej Unii Europejskiej za lipiec 2018 roku. Z raportu tego wynika, iż w porównaniu z czerwcem br. produkcja przemysłowa wyrównana sezonowo spadła o 0,8% w strefie euro (EA19) i o 0,7% w całej Unii Europejskiej (UE28). W stosunku do lipca 2017 roku produkcja przemysłowa spadła natomiast o 0,1% w strefie euro i wzrosła o 0,8% w UE28.

 

Spośród państw członkowskich, dla których dostępne są dane, największy wzrost produkcji przemysłowej odnotowano w Polsce (+7,9%), Republice Czeskiej (+6,7%) i Słowenii (+5,9%). Największy spadek odnotowano na Malcie (-6,4 %), w Irlandii (-6,2 %) i Niderlandach (-2,1 %).

Ceny producentów w Stanach spadają po raz pierwszy w tym roku

Punktualnie o godz. 14:30 poznaliśmy najnowsze wyniki amerykańskiego indeksu PPI. Jak się okazało, sierpień przyniósł nieoczekiwany spadek wartości amerykańskiego PPI. Indeks cen producentów spada o 0,1% w ujęciu miesięcznym po tym jak w lipcu odnotował brak zmiany – informuje amerykański Departament Pracy.

W ujęciu rocznym wskaźnik odnotował wzrost na poziomie 2,8% po tym jak w lipcu wzrósł o 3,3%. Ankietowani przez Reuters ekonomiści oczekiwali, że PPI wzrośnie w sierpniu o 0,2% (3,2%) w ujęciu miesięcznym (rocznym).

Zapasy ropy kurczą się czwarty tydzień z rzędu

Jak co środę, o godzinie 16:30 rynki poznały także raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Wynika z niego, że po ubiegłotygodniowym spadku o 4,302 mln brk, w tygodniu kończącym się 7 września 2018 roku zapasy ropy naftowej skurczyły się aż o 5,396 mln brk co okazało się wynikiem ponad czterokrotnie lepszym od prognoz zakładających spadek na poziomie 1,300 mln brk.

USA proponują wznowienie rozmów handlowych z Chinami

Po południu pojawiły się również doniesienia, że Stany Zjednoczone zamierzają rozpocząć nową rundę rozmów handlowych z Chinami. Okazuje się zatem, że Pekin dostanie kolejną szansę by odnieść się do wątpliwości Waszyngtonu w kwestii handlu, zanim administracja Trumpa wprowadzi dodatkowe cła na import z Chin.

Jak donosi The Wall Street Journal powołując się na osoby zaznajomione ze sprawą, wyżsi rangą urzędnicy amerykańscy pod przewodnictwem sekretarza skarbu, Stevena Mnuchina wysłał zaproszenie do chińskich odpowiedników pod przewodnictwem wicepremiera Liu He, proponując kolejne spotkanie, aby porozmawiać o handlu dwustronnym.

Strona amerykańska zaproponowała przeprowadzenie dyskusji w najbliższych tygodniach i poprosiła Chińczyków o wysłanie delegacji na szczeblu ministerialnym na rozmowy. Proponowane spotkanie może odbyć się albo w Waszyngtonie, albo w Pekinie

 

USD największym przegranym środowej sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godziny 17:30 zauważymy, że dolar amerykański osłabiał się dziś w stosunku do wszystkich walut grupy G8. Jego największą deprecjację obserwowaliśmy w stosunku do

Dane z godz. 17:30 | Źródło: finviz.com

WTI

Spoglądając na notowania czarnego złota zauważymy, ze wskutek dzisiejszych wzrostów kurs pokonał dość istotny (przynajmniej w ostatnim czasie) opów w okolicy 70.10. Jeżeli w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja podażowa, która mogłaby zanegować to wybicie, potencjalne wzrosty mogłyby dotrzeć nawet w okolice poprzednich szczytów.

AUDUSD

Pro-wzrostowo wygląda również obecna sytuacja na notowaniach pary AUDUSD, gdzie w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu).

AUDUSD H4

GBPUSD

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że od ubiegłego tygodnia kurs oscyluje w okolice poziomu 1.3040, gdzie już wczoraj pojawiła się dość silna reakcja podażowa. Mimo to, opór ten nie został jeszcze trwale odrzucony.

GBPUSD H4

3 sposoby wykorzystania średnich kroczących

Równocześnie chciałbym zaprosić Cię na bezpłatny webinar, który odbędzie się już 13 swrześnia 2018 roku (czwartek) o godzinie 20:00. W trakcie tego spotkania poznasz rodzaje średnich kroczących oraz dowiesz się czym różnią się one między sobą. Poznasz również 3 sposoby jak wykorzystać średnie kroczące w swoim tradingu a co najważniejsze spora część spotkania zostanie poświęcona na praktyczne zastosowanie średnich i wykonanie podstawowej analizy z ich udziałem oraz wskazanie potencjalnych setupów inwestycyjnych.

Zapisz się!

O tym się dziś mówiło:


STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKomentarz giełdowy – Czy Apple utrzyma dominację w erze wojny handlowej?
Następny artykułKryptowalutowe podsumowanie dnia – Bitcoinowa bańka większa niż DotComy
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here