Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Środowa sesja przebiegała na rynku walutowym niezwykle emocjonująco. Mimo, że nie przełożyło się to na żadną, większą zmienność na notowaniach walut grupy G8, to przez wzgląd na ilość istotnych publikacji makroekonomicznych, które poznaliśmy, można zaryzykować stwierdzenie, że byłą to jedna z ciekawszych bądź nawet najciekawsza sesja całego tygodnia.

Już przed południem poznaliśmy bowiem dane dot. PKB Niemiec, Polski i strefy euro oraz najnowsze wyniki inflacji konsumenckiej z Polski, po południu poznaliśmy natomiast decyzje monetarną Rady Polityki Pieniężnej a o godz. 14:30 opublikowane zostały najnowsze dane dot. sprzedaży detalicznej w USA i inflacji CPI w Kanadzie. Jak co środę, o godz. 16:30 amerykańska Energy Information Administration (EIA) podzieliła się także najnowszymi wynikami zmiany poziomu zapasów ropy naftowej.

50 posiedzenie RPP bez zmiany stóp procentowych

Dziś odbyło się 50 posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej, podczas którego nie zmieniono poziomu stup procentowych. Wydarzenie to niezwykle ciekawe gdyż na kilka godzin przed publikacją decyzji monetarnej, Główny Urząd Statystyczny (GUS) podzielił się najnowszymi wynikami inflacji konsumenckiej (CPI). Z raportu tego wynikało, że ceny towarów i usług konsumpcyjnych rosły w kwietniu 2019 r. w tempie 1,1%, co jest największym wzrostem od stycznia 2011 r. Warto przypomnieć, że jeszcze w styczniu br. inflacja wynosiła -0,2%. Zdaniem ekonomistów tak znaczny wzrost mógłby skłonić RPP do zmiany retoryki i przynajmniej rozważenia ewentualnej podwyżki stóp procentowych.

Mimo utrzymania stóp na dotychczasowym poziomie, inflacja była jednym z głównych tematów późniejszej konferencji prasowej z udziałem Adama Glapińskiego, Prezesa RPP. Przyznał on jednak, że zmiana nie jest na tyle poważna, żeby zmieniła znacząco przewidywania RPP.

Podsumowując obecną sytuację gospodarczą w kraju przyznał on także, że nadal trwa cud ekonomiczny, cud gospodarczy w Polsce i nadal chwilo trwaj…

Prof. Eryk Łon dodał także, że mamy bardzo dobrą sytuację gospodarczą. Stabilna polityka pieniężna wspomaga polską gospodarkę, podnosi poziom dumy narodowej, podnosi wiarę naszych rodaków w nasz pieniądz (…) Polityka stabilnych stóp procentowych jest bardzo korzystnie odbierana…

Kurs funta najniżej od połowy lutego br.

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że kurs funta osłabia się wobec dolara amerykańskiego już ósmą sesję z rzędu, co jest najgorszym wynikiem od przełomu grudnia i stycznia 2015/2016 r. Pod względem zasięgu, tak dynamiczne spadki obserwowaliśmy natomiast po raz ostatni na przełomie lutego i marca br. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, rynek mógłby osunąć się nawet w rejon 1,28.

Zobacz także: Zarządzający funduszami odradzają handel na funcie

Kurs pary walutowej GBPUSD
GBPUSD Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułVenture Capital, a ryzyko, które się opłaca? Michał Rokosz (Inovo Venture Capital)
Następny artykułMACD Double Screen – AUDUSD, GBPUSD, USDJPY – 15 maja 2019
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here