Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Środowa sesja przebiegała stosunkowo spokojnie. Wszystko to za sprawą niemal pustego kalendarza makroekonomicznego. Jeszcze w trakcie sesji azjatyckiej Australia opublikowała dane dotyczące inflacji konsumenckiej (CPI). Choć sytuacja w drugim kwartale poprawiła się, to oczekiwania analityków były jeszcze wyższe. W ujęciu kwartalnym inflacja wzrosła o 0,4%, tak jak to miało miejsce poprzednio. Prognozy zakładały jednak wzrost dynamiki do 0,5%. W ujęciu rocznym inflacja przyspieszyła z 1,9% do 2,1%, co również okazało się odczytem nieznacznie gorszym od oczekiwań (2,2%).

Sprzedaż nowych nieruchomości w USA spada o ponad 5%

Wraz z wybiciem godz. 16:00 Census Bureau opublikował także najnowszy raport dot. sprzedaży nowych nieruchomości w Stanach Zjednoczonych. Wynika z niego, że w czerwcu br. sprzedano zaledwie 631 tys. nowych nieruchomości co oznacza spadek o 5,3% wobec skorygowanego ujemnie odczytu majowego do 666 tys.

Mediana cen sprzedaży nowych domów w czerwcu 2018 uplasowała się na poziomie $302.100. Z kolei średni cena wyniosła 363.300 dolarów amerykańskich.

Zapasy ropy naftowej kurczą się o ponad 6 mln. brk

Jak co środę, o godzinie 16:30 rynki poznały raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Wynika z niego, że po ubiegłotygodniowym wzroście o 5,836 mln. brk, w tygodniu kończącym się 20 lipce 2018 roku zapasy ropy naftowej skurczyły się aż o 6,147 mln. brk co okazało się wynikiem ponad dwukrotnie lepszym od prognoz zakładających spadek zaledwie o 2,600 mln. brk.

Pozytywny wydźwięk tej publikacji wspierały także dane dot. zapasów benzyny i destylatów, które skurczyły się kolejno o 2,3 oraz 0,1 mln. brk.

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 16:35 zauważymy, że dolar amerykański osłabiał się dziś w stosunku do zdecydowanej większości walut grupy G8. Jego nieznaczną aprecjację obserwowaliśmy jedynie w stosunku do dolara australijskiego.

Dane z godz. 16:35 | Źródło: finviz.com

NZDUSD

Spoglądając na notowania pary walutowej NZDUSD zauważymy, że kurs od kilku dni oscyluje w okolicy linii trendu spadkowego. Póki co, popyt nie miał wystarczająco sił by pokonać ten opór. Gdyby tak się jednak stało, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic poziomu 0.6860. Z technicznego punktu widzenia, dopiero trwałe pokonanie tej strefy mogłoby natomiast otworzyć drogę do większych wzrostów, dla których realnym zasięgiem okazują się okolice 0.7040 bądź nawet 0.7170.

Nie masz czasu na handel? Skorzystaj z INVESTO – portfolio z potencjałem miesięcznego przychodu na poziomie 3.69% i rocznego zwrotu 44.28%

NZDUSD Daily

USDCHF

Dość podobnie wygląda także obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej USDCHF. W tym przypadku kurs oscyluje jednak w okolicy linii trendu wzrostowego (a nie spadkowej jak w NZDUSD). Jeżeli wsparcie to zostałoby jednak pokonane, potencjalne spadki mogłyby dotrzeć nawet w okolice poziomu 0.9715.

USDCHF Daily

O tym się dziś mówiło


STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułZapasy ropy naftowej w USA spadają o ponad 6 mln baryłek. Ropa na nowych maksimach w tym tygodniu
Następny artykułUżytkownicy Skrill w Polsce mogą kupować i sprzedawać kryptowaluty
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here