Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Mimo, że środowa sesja może nie była zbyt uboga w istotne dane makroekonomiczne, to jednak godziny ich publikacji sprawiły, że przynajmniej pierwsza połowa dnia przebiegała dość niemrawo. Pierwsze z istotnych publikacji poznaliśmy bowiem dopiero o godz. 14:30. Mowa tu oczywiście o amerykańskiej inflacji producenckiej oraz kanadyjskich pozwoleniach na budowę.

Jak już wczesniej informował Adam Rak, Sezonowo skorygowany Indeks Cen Producentów (PPI) wzrósł w kwietniu o 0,1% wobec 0,3% w marcu oraz 0,2% w lutym. Wskaźnik w ujęciu rocznym wyniósł z kolei 2,6% wobec prognoz na poziomie 2,8%. Kwiecień to czwarty z kolei miesiąc wzrostów wskaźnika, choć te z biegiem czasu stają się coraz mniejsze. Jak na razie, dzisiejsza publikacja okazuje się być najgorszą w tym roku.

Nieco lepiej w Kanadzie

Tymczasem wartość nieruchomości na budowę których wydano zgodę w marcu wzrosła o $8,4 mld co stanowi 3,1% wzrost wartości w porównaniu z miesiącem poprzednim. Ankietowani przez Bloomberg ekonomiści spodziewali się wzrostu wartości wskaźnika po 2,8% spadku w lutym, lecz prognozy ukształtowały się na poziomie zaledwie dwóch procent.

Statistics Canada wskazuje na wyraźny wzrost domów wielorodzinnych – szczególnie w regionie Quebec (+373,8 mln USD) oraz Kolumbii Brytyjskiej (+179,5 mln USD). Urzędy notują nieco mniej zgłoszeń dotyczących budowy domów jednorodzinnych. Wartość zgłoszonych nieruchomości tego typu spadła o 7,9%.

Zapasy ropy maleją się po raz pierwszy od trzech tygodni

Jak co środę, o godzinie 16:30 rynki poznały także Weekly Petroleum Status Report amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po wzroście zapasów o 6,218 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał spadek o skromne 0,200 mln. brk. Ostateczny odczyt okazał się jednak zdecydowanie lepszy.

Z raportu EIA wynika bowiem, że po ubiegłotygodniowym wzroście o 6,218 mln. brk, w tygodniu kończącym się 4 maja 2018 roku zapasy ropy naftowej zmalały aż o 2,197 mln. brk. co okazało się wynikiem zdecydowanie lepszym zarówno od prognoz, jak również poprzedniej publikacji.

Na uwagę zasługuje również informacja o malejących zapasach benzyny i destylantów, które również okazały się zdecydowanie lepsze niż zakładano.

Źródło: http://www.macronext.com

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych USA znów powyżej 3%

Środowa sesja przynosi także ożywienie na rynku obligacji skarbowych. Po dokładnie dwóch tygodniach oprocentowanie amerykańskiego długu publicznego ponownie wzrosło powyżej poziomu 3%. Za powód tego wzrostu upatruje się wczorajszą decyzję amerykańskiego prezydenta, Donalda Trumpa o wycofaniu Stanów Zjednocznych z irańskiego porozumienia nuklearnego.

Przypomnijmy, że wczoraj wieczorem (czasu polskiego) Donald Trump ogłosił zerwanie porozumienia nuklearnego z Iranem. Podpisany w 2015 roku przez sześć mocarstw dokument zakładał ograniczenie programu atomowego Teheranu w zamian za stopniowe zmniejszanie sankcji nałożonych na Iran przez państwa Zachodu. Zdaniem Trumpa, umowa ta była okropna i nie powstrzymałaby Iranu przed zdobyciem broni nuklearnej.

W teorii umowa ta miała chronić nas [Amerykę] oraz naszych sojuszników przed szaleństwem irańskiego reżimu (…) w rzeczywistości pozwoliła Iranowi na dalsze wzbogacanie uranu i z biegiem czasu osiągnąć broń nuklearną – tłumaczył zebranym w Białym Domu dziennikarzom Donald Trump.

Fakt ten sprawił, że rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła do poziomu 3,014%, najwyższego od dwóch tygodni, gdy wzrost cen ropy zwiększył oczekiwania inflacyjne. Umocnienie powyżej poziomu 3,035% osiągniętego 25 kwietnia, doprowadziłby do zarejestrowania najwyższego poziomu od początku 2014 roku.

Analitycy i ekonomiści zauważają również, że wzrost rentowności pojawił się w obliczu umacniających się prognoz rynkowych dotyczących czterech podwyżek stóp procentowych przez Rezerwę Federalną w tym roku, zamiast trzech, sygnalizowanych przez decydentów politycznych.

NZDUSD

Spoglądajac na notowania głównych par walutowych zauważymy, że jednym z ciekawiej wyglądających instrumentów jest para NZDUSD, gdzie na skutek trwających od połowy kwietnia br. spadków kurs dotarł w dniu wczorajszym aż w okolice poziomu 0.6960, gdzie dziś pojawiła się reakcja popytowa. Trwałe odrzucenie tego wsparcia mogłoby otworzyć drogę do ponownych wzrostów. Za scenariuszem tym przemawia również fakt, iż rynek w dalszym ciągu nie przetestował jeszcze od dołu ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) w okolicy poziomu 0.7170. Ponadto opór ten zbiega się obecnie z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego.

Odbieraj codzienne sygnały handlowe przez SMS, nigdy nie przegapisz kolejnej korekty cen lub trendu!

NZDUSD Daily

O tym się dziś mówiło:


STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułZapasy ropy kurczą się po raz pierwszy od trzech tygodni
Następny artykułKryptowalutowe podsumowanie dnia – nadejdzie światowa kryptowaluta, lecz nie będzie to Bitcoin
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here