Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Środowa sesja pod kątem istotnych publikacji makroekonomicznych przebiegała niezwykle spokojnie. Wszystko to przez wzgląd na to, iż najistotniejsze wydarzenie dnia wciąż przed nami. Mowa tu oczywiście o decyzji monetarnej Banku Rezerwy Nowej Zelandii (RBNZ). Konsensus rynkowy przed tą publikacją zakłada utrzymanie stóp procentowych na dotychczasowym poziomie 1,75%. Ponadto, jak informował już wcześniej Tomasz Sarna, wśród inwestorów rośnie opinia, jakoby stabilna sytuacja gospodarki Nowej Zelandii wspierała gołębią postawę RBNZ.

To już wiemy

W najbliższym czasie stopy RBA pozostaną bez zmian

W nocy odbyło się publiczne przemówienie prezesa RBA. Philip Lowe uważa, że nie ma obecnie żadnych silnych przesłanek do podwyżki bądź obniżki stóp procentowych w najbliższym czasie. Dokładny termin zacieśniania polityki zależy od kilku czynników – bezrobocia, a przede wszystkim inflacji osiągającej w długim okresie poziom 2%.

Ryzyko finansowe przesuwa się w prawidłowym kierunku na rynku nieruchomości, ułatwia się zaciąganie kredytów. W 2020 roku inflacja powinna osiągnąć poziom 2,5%. Bezrobocie w ciągu najbliższych kilku lat powinno spaść do 5%. Australijska demografia jest nieco lepsza niż w innych krajach rozwiniętych. Stało się tak głównie za sprawą szybszego wzrostu populacji w związku z imigracją.

Lowe uważa, że stopy w końcu wrócą do „normalnych” poziomów. Powoli zwiększają się płace, tempo wzrostu powinno przyspieszyć. Obawia się jedynie eskalacji wojny handlowej, która może być problemem na skalę globalną. Ostatecznie nie dowiedzieliśmy się nic nowego poza pozytywnym wpływem migracji. AUDUSD właściwie w ogóle nie zareagowało na słowa prezydenta Banku Australii.

Zapasy ropy w dół o 1,351 miliona baryłek

Jak co środę, o godzinie 16:30 rynki poznały raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. wynika z niego, że po ubiegłotygodniowym wzroście o 3,803 mln. brk, w tygodniu kończącym się 3 sierpnia 2018 roku zapasy ropy naftowej skurczyły się zaledwie o 1,351 mln. brk co okazało się wynikiem lepszym od poprzedniego, jednak wciąż gorszym od oczekiwań.

Negatywny wydźwięk tej publikacji wspierają także dane dotyczące zapasów benzyny i destylatów, które pomimo prognoz zakładających spadek o 1,4 mln. bkr (w przypadku benzyny) i 0,1 mln. brk (w przypadku destylatów) ostatecznie zrosły kolejno o 2,9 mln. brk i 1,2 mln. brk.

WTI

Spoglądając na notowania ropy WTI zauważymy, że na skutek dzisiejszych spadków kurs osunął się poniżej linii tendencji wzrostowej, co z technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszej deprecjacji nawet w okolice 64.20 USD.

WTI Daily

GBPUSD

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że na skutek trwających od tygodnia spadków kurs po raz kolejny osunął się w okolice dolnego ograniczenia kanału spadkowego. Jeżeli w najbliższym czasie pojawi się tu reakcja popytowa i wsparcie to zostanie odrzucone, spodziewać moglibyśmy się pojawienia przynajmniej korekty wzrostowej, w skutek której mogłoby dojść do re-testu ostatnio pokonanej strefy wsparcia (teraz oporu).

Nie masz czasu na handel? Skorzystaj z INVESTO – portfolio z potencjałem miesięcznego przychodu na poziomie 3.69% i rocznego zwrotu 44.28%

GBPUSD Daily

O tym się dziś mówiło


STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułNajciekawsze setupy dnia – 8.08.2018
Następny artykułBlok po 22 – 8 sierpnia 2018: USD/CAD, EUR/GBP
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here