Naga MarketsLogo STOPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Wydawać by się mogło, że przez wzgląd na niemal pusty kalendarz makroekonomiczny i fakt, że dziś pierwsza sesja handlowa w nowym roku, na rynku będzie dość spokojnie. Okazuje się jednak, że zmienność na większości rynków była dość znaczna.

Biorąc pod uwagę, że dziś pierwszy dzień roboczy miesiąca, uwaga inwestorów skupiona była przede wszystkim na publikacjach finalnych rezultatów grudniowego wskaźnika PMI dla sektora przemysłowego. Spośród wszystkich opublikowanych raportów zdecydowanie najistotniejszy byłe te, dotyczące obecnej sytuacji w Niemczech, strefie euro, Wielkiej Brytanii oraz Stanach Zjednoczonych. Ich szczegółowe opisy wraz z komentarzami ekonomistów znaleźć możesz w naszych wcześniejszych artykułach: tutaj i tutaj.

Biorąc jednak pod uwagę zmienność do godziny 18:05 dostrzec możemy, że dolar amerykański umacniał się dziś w stosunku do większości walut grupy G8. Jego deprecjację dostrzec można było bowiem jedynie wobec dolara kanadyjskiego i jena japońskiego.

Środowa zmienność walut grupy G8 względem USD
Dane z godz. 18:05 | Źródło: finviz.com

Sytuacja techniczna na srebrze

Spoglądając na notowania srebra dostrzec możemy, że w skutek trwających od pewnego czasu wzrostów kurs dotarł w okolice niewzykle istotnej strefy oporu. Póki co nie pojawiła się tu jednak jeszcze żadna reakcja podażowa sygnalizująca jej potencjalne odrzucenie. Gdyby zatem poziom ten został pokonany, potencjalne wzrosty mogłyby dotrzeć nawet w okolice poziomu 16.15 USD.

Biorąc jednak pod uwagę, że dotychczas niemal za kazdym razem w okolicy obecnie testowanej strefy pojawiała się jakaś większa reakcja (najpierw popytowe a po pokonaniu podażowa), niewykluczone, że i tym razem takowa się pojawi. Gdyby więc opór ten został odrzucony, potencjalne spadki mogłyby sięgnąć rejonów któregoś z trzech ostatnio pokonanych oporó.

Kurs srebra
Silver Daily

O tym się dziś mówiło:


Logo STOSTO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKryptowalutowe podsumowanie dnia – Ethereum i Monero wygranymi sesji, Bitcoin w tyle
Następny artykułOIL.WTI – ile można czekać ? – 02/01/2019
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here