Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Środowa sesja przebiegała na rynku walutowym niezwykle emocjonująco. Wszystko to za sprawą kilku istotnych publikacji makroekonomicznych, które poznaliśmy w ciągu dnia. Już w trakcie sesji azjatyckiej Australian Bureau of Statistics opublikował bowiem najnowsze dane dot. dynamiki wzrostu gospodarczego Australii. Z raportu tego wynika, iż zgodnie z oczekiwaniami PKB kraju kangurów wzrosło w drugim kwartale br. o 0,5%, co w ujęciu rok do roku przełożyło się na wzrost o 1,4%.

Jeszcze przed południem poznaliśmy także sierpniowe rezultaty wskaźników PMI dla sektorów usługowych w Niemczech, strefie euro oraz Wielkiej Brytanii i wyniki sprzedaży detalicznej ze strefy euro:

Kalendarz makroekonomiczny

Jednym z najważniejszych wydarzeń dzisiejszego dnia było natomiast posiedzenie Banku Kanady (BoC), po którym poznaliśmy wrześniową decyzje monetarną. Zgodnie z oczekiwaniami BoC utrzymał główną stopę procentową na niezmienionym poziomie 1,75% przypominając, że obecne stanowisko polityki pieniężnej jest jak najbardziej właściwe.

– Gospodarka Kanady przesuwa na poziomie zbliżonym do potencjału, a inflacja jest na poziomie docelowym. Jednak nasilające się konflikty handlowe i związana z nimi niepewność odbijają się negatywnie na gospodarce światowej i kanadyjskiej. W tym kontekście obecny poziom bodźców polityki pieniężnej pozostaje odpowiedni. W miarę prac nad aktualizacją prognozy Banku w świetle napływających danych, Rada Prezesów będzie zwracać szczególną uwagę na rozwój sytuacji na świecie i jej wpływ na perspektywy wzrostu gospodarczego i inflacji w Kanadzie – podsumowuje BoC.

Kurs funta największym wygranym środowej sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 17:00 zauważymy, że dolar amerykański osłabiał się dziś w stosunku do zdecydowanej większości walut grupy G8. Jego aprecjację dostrzec można było bowiem jedynie wobec jena japońskiego. Na szczególną uwagę zasługuje natomiast kurs funta szterlinga (GBP), który umocnił się w relacji do USD aż o 0,95%. Środową sesję do udanych zaliczyć mogą także frank szwajcarski i euro.

Środowa zmienność walut grupy G8 względem USD
Dane z godz. 17:00 | Źródło: finviz.com

GBPUSD odrabia straty

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że wskutek ostatniej, niezwykle dynamicznej aprecjacji rynek odbił z notowanych jeszcze wczoraj, najniższych poziomów od marca 1985 roku i dotarł aż w okolice jednego z ostatnio pokonanych poziomów wsparcia (teraz oporu).

Kurs funta wobec dolara amerykańskiego
GBPUSD H4

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKryptotrading – analiza najpopularniejszych walut, 4 września 2019
Następny artykułCD Projekt planuje wersję multiplayer “Cyberpunk 2077”
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here