Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Środowa sesja przebiegała na rynku walutowym dość interesująco. Już przed południem poznaliśmy bowiem najnowsze dane dot. dynamiki wzrostu gospodarczego (PKB) i inflacji konsumenckiej (CPI) z Polski, Wielkiej Brytanii oraz strefy euro.

W godzinach popołudniowych poznaliśmy natomiast cotygodniowe dane dot. zmiany poziomu zapasów ropy naftowej w USA.

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 16:55 zauważymy, że dolar amerykański umacniał się dziś w stosunku do euro, dolara nowozelandzkiego, kanadyjskiego i australijskiego. Jego deprecjację dostrzec można było natomiast wobec funta, franka szwajcarskiego i jena japońskiego.

Środowa zmienność walut grupy G8 względem USD
Dane z godz. 16:55 | Źródło: finviz.com

Spoglądając na notowania pary walutowej USDPLN zauważymy, że wskutek dzisiejszych, niezwykle dynamicznych wzrostów dolara amerykańskiego, USD przekroczył barierę 3,92 zł i stał się najdroższy od kwietnia 2017 roku. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, już wkrótce spodziewać moglibyśmy się nawet, że kurs dolara dotrze w okolice 3,98 zł.

Zobacz także: Kurs euro powyżej 4,35 zł! EUR najdroższe od lipca 2018 r.

Kurs dolara najwyżej od kwietnia 2017 r.
Kurs dolara najwyżej od kwietnia 2017 r.

 

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułZapasy ropy naftowej rosną drugi tydzień z rzędu
Następny artykułRynki w szoku! Kursy euro, franka i dolara najwyżej od lat. Funt również znacząco zyskuje
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here