Naga MarketsLogo STOPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Środowa sesja obfitowała w istotne publikacje makroekonomiczne. Już przed południem Wyspiarze podzielili się bowiem najnowszymi wynikami inflacji konsumenckiej (CPI). Po południu podobny raport opublikował także Urząd Statystyczny Kanady. Punktualnie o godzinie 16:00 poznaliśmy natomiast raport National Association of Realtors (NAR), w którym opublikowano najnowsze wyniki sprzedaży istniejących nieruchomości w Stanach Zjednoczonych. Jak co środę, amerykańska Energy Information Administration (EIA) przedstawiła także dane dot. zapasów ropy na lokalnym rynku. Te pomimo, że kurczą się już trzy tygodnie z rzędu, to jednak za każdym razem coraz mniej.

Pomimo tak sporej ilości istotnych publikacji makroekonomicznych, najważniejsze wydarzenie środowej sesji wciąż jeszcze przed nami. Mowa tu oczywiście o decyzji monetarnej Rezerwy Federalnej. Zdaniem analityków, podczas grudniowego posiedzenia Fed ponownie podejmie decyzję o podwyżce stóp procentowych. Taki scenariusz wyceniany jest obecnie na około 70%. Nie ma więc większych wątpliwości co do kierunku decyzji. Aktualnie stopy znajdują się w przedziale 2,25-2,50%. Ważniejsza od samej decyzji będzie natomiast konferencja po posiedzeniu, którą poprowadzi przewodniczący Fed – J. Powell.

Analitycy Commerzbanku przestrzegają przed zbyt prostą interpretacją zdarzeń. Umocnienie dolara amerykańskiego może być jedynie pierwszą reakcją po decyzji, która może trwać krótko. Najważniejsza będzie konferencja, podczas której rynek może dynamicznie reagować na słowa przewodniczącego. Powell już wcześniej sugerował, że kolejne kroki w sprawie podwyżek będą zależeć od sytuacji gospodarczej. Commerzbank radzi aby podczas dzisiejszej sesji “nie być zbyt pewnym, że pierwsza reakcja rynku będzie tą właściwą.”

Zgodnie z danymi z godz. 18:05 a więc na niespełna dwie godziny przed decyzją monetarną Rezerwy Federalnej, dolar amerykański osłabia się w stosunku do niemal wszystkich walut grupy G8. Jego niewielką aprecjację dostrzec można bowiem jedynie w stosunku do dolara australijskiego.

Środowa zmienność USD wobec walut grupy G8
Dane z godz. 18:05 | Źródło: finviz.com

Sytuacja techniczna na USD/JPY

Spoglądając na notowania pary walutowej USD/JPY zauważymy, że w skutek trwających od ubiegłego piątku spadków, kurs pokonał lokalne wsparcie oraz wybił dołem z kanału wzrostowego. Jeżeli zatem w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja popytowa mogąca zanegować to wybicie, spodziewać moglibyśmy się nawet dalszej deprecjacji dolara amerykańskiego.

Kurs pary walutowej USD/JPY
USDJPY Daily

O tym się dziś mówiło:


Logo STOSTO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKomentarz giełdowy – Rynek widzi gołębi Fed
Następny artykułNajciekawsze setupy dnia – 19.12.2018
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here