Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Środowa sesja pod względem istotnych publikacji makroekonomicznych przebiegała zdecydowanie bardziej interesująco niż dwie poprzednie. Już o godzinie 10:30 poznaliśmy dane na temat inflacji konsumenckiej (CPI) w Wielkiej Brytanii. Jak wynika z raportu Office for National Statistics centy towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy o 2,4% a więc nieco mniej niż zakładali ankietowani ekonomiści (2,5%). W ujęciu miesiąc do miesiąca również odnotowano wzrost o 0,1 p.p. mniejszy niż zakładano. Z raportu wynika bowiem, że w porównaniu z marcem br., w kwietniu br. centy towarów i usług konsumpcyjnych wzrosły w UK o 0,4%.

Spada sprzedaż nowych domów

Popołudniu poznaliśmy także wyniki sprzedaży nowych nieruchomości w Stanach Zjednoczonych. Z raportu Census Bureau wynika, iż kwietniu sprzedano 662 tys. nowych domów a więc o 10 tys. mniej niż przed miesiącem (694 tys.) i o 18 tys. poniżej prognoz (680 tys.).

Zapasy ropy w górę o 5,778 miliona baryłek

Jak co środę, o godzinie 16:30 rynki poznały również raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Z raportu EIA wynika, że po ubiegłotygodniowym spadku o 1,494 mln. brk, w tygodniu kończącym się 18 maja 2018 roku zapasy ropy naftowej wzrosły aż o 5,778 mln. brk., co okazało się wynikiem zdecydowanie gorszym zarówno od prognoz zakładających spadek (-1,567 mln. brk), jak również poprzedniej publikacji.

GBPUSD

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że na skutek dzisiejszych spadków rynek dotarł w okolice kolejnego, technicznego poziomu wsparcia. Odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do pojawienia się przynajmniej głębszej korekty wzrostowej.

GBPUSD Daily

USDCAD

Na skutek trwających od wczoraj wzrostów, kurs pary walutowej USDCAD po raz kolejny dotarł w okolice górnego ograniczenia konsolidacji i mierzenia 61.8% korekty Fibonacciego, gdzie znów pojawiła się reakcja podażowa. Trwałe odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do ponownych spadków.

Odbieraj codzienne sygnały handlowe przez SMS, nigdy nie przegapisz kolejnej korekty cen lub trendu!

USDCAD H4

Równocześnie zachęcam również do udziału w jutrzejszym (środowym) webinarze, w trakcie którego dowiesz się czym są średnie kroczące oraz jak funkcjonują i na jakiej podstawie są obliczane. Poznasz rodzaje średnich oraz dowiesz się czym różnią się one między sobą. Opanujesz również 3 sposoby jak wykorzystać średnie kroczące w swoim tradingu a co najważniejsze spora część spotkania zostanie poświęcona na praktyczne zastosowanie średnich i wykonanie podstawowej analizy z ich udziałem oraz wskazanie potencjalnych setupów inwestycyjnych.

W drugiej części spotkania poznasz także kompletną strategię inwestycyjną wykorzystującą trzy wartości wykładniczych średnich kroczących.

Biorę udział w webinarze

O tym się dziś mówiło


STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKryptowalutowe podsumowanie dnia – Bitcoin poniżej $8 tys., rynek traci $27 mld
Następny artykułNajciekawsze setupy dnia – 23.05.2018
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here