Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


W dniu dzisiejszym ONS opublikował raport dotyczący sytuacji na rynku zatrudnienia w Wielkiej Brytanii, z którego wynika, iż stopa bezrobocia osuwała się do poziomu 4,4%, który jest najniższym od 42 lat. Pozytywny wydźwięk tej publikacji wspierały również dane dot. inflacji zarobkowej, która mimo prognoz na poziomie 1,8% osiągnęła dynamikę 2,1% oraz fakt, że ilość ubiegających się o zasiłek dla bezrobotnych (cliamant count) zmniejszała się o 4,2 tysiąca osób. Tak dobre dane wpłynęły na silną aprecjację funta szterlinga, w efekcie czego GBPUSD w pierwszej chwili po publikacji zyskiwał ponad 40 pips.

Te artykuły również Cię zainteresują
W godzinach popołudniowych publikowano lipcowy raport z amerykańskiego rynku nieruchomości, który dotyczył między innymi pozwoleń na budowę (buidling permits) oraz rozpoczętych budów domów (housing starts).

Jak informowaliśmy już wcześniej, zezwolenia na budowę osiągały ujemną dynamikę -4,1%, natomiast rozpoczęte budowy domów -4,8%, co więcej spadkowo rewidowano rezultaty czerwcowe.

Jak co tydzień, o godz. 16:30 amerykańska EIA opublikowała również raport, z którego wynika, iż w tygodniu kończącym się 11.08.2017 r. zapasy ropy skurczyły się o 8,945 mln. brk. Biorąc pod uwagę prognozy zakładające spadek jedynie o 3,058 mln. brk jest to niezwykle optymistyczna informacja jednak mimo to nie wpłynęła ona na znaczne umocnienie ropy ani dolara kanadyjskiego.

GBPUSD

Zgodnie z moją ubiegłotygodniową projekcją, w dniu wczorajszym para walutowa GBPUSD wybiła dołem z konsolidacji. Warto jednak zwrócić uwagę, że dolne ograniczenie tej konsolidacji w dalszym ciągu nie zostało przetestowane od dołu (jako opór). Biorąc pod uwagę, że z technicznego punktu widzenia taki re-test powinien się pojawić, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się pojawienia przynajmniej głębszej korekty wzrostowej.

GBPUSD H1

Za scenariuszem tym przemawia również fakt, iż obecnie kurs znajduje się w okolicy lokalnego wsparcia. Jeżeli w jego okolicy pojawi się reakcja popytowa, która świadczyć mogłaby o odrzuceniu obecnej strefy, spodziewać moglibyśmy się wzrostów aż w okolice poziomu 61.8% korekty Fibonacciego z ostatniego impulsu spadkowego.

By wykorzystać analizę, już teraz sprawdź ofertę Brokera STO, który oferuje swoim klientom darmowy VPS

GBPUSD H4

NZDUSD

Na skutek wczorajszych spadków rynek pokonał linię tendencji wzrostowej. Późniejsze spadki nie trwały jednak zbyt długo, w efekcie czego obecnie re-testujemy ten poziom od dołu (jako opór). Odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków.

Zobacz również moją wcześniejszą analizę pary walutowej USDJPY, która znajduje się w okolice istotnego oporu

NZDUSD H4

Inwestując na parach walutowych i instrumentach skorelowanych z dolarem amerykańskim (USD) należy pamiętać o zaplanowanej na godzinę 20:00 publikację protokołu z posiedzenia FOMC.


STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKomentarz giełdowy – Zieleń zadomowiła na giełdach
Następny artykułAUDUSD – czy to już koniec korekty?
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here