Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Środowa sesja pod względem istotnych wydarzeń makroekonomicznych przebiegała dość spokojnie. Jedną z ważniejszych publikacji bez wątpienia były zrewidowane dane dot. dynamiki brytyjskiego Produktu Krajowego Brutto we wrześniu 2018 roku. Najnowsze dane Office for National Statistics (urząd statystyczny Wielkiej Brytanii) wskazują, że brytyjskie PKB wyniosło 0,0% we wrześniu, wobec średnich prognoz ekonomistów na poziomie 0,1% i 0,4% osiągniętych w sierpniu. Oznacza to, że wartość rynkowa wszystkich wytworzonych dóbr i usług utrzymała się na dotychczasowym poziomie. Mimo to, spośród koszyka walut grupy G8 to właśnie funt szterling zyskiwał dziś najwięcej.

Środowy przegląd rynków
Dane z godz. 16:35 | Źródło: finviz.com

Za umocnienie funta odpowiedzialne mogą być najnowsze doniesienia związane z umową dot. Brexitu. Brytyjscy i unijni dyplomaci stwierdzili bowiem, że intensywne negocjacje w ciągu najbliższych pięciu dni mogą doprowadzić do zawarcia tymczasowego porozumienia w tej sprawie. Jednak, choć jest to pozytywna zmiana, wiele kwestii pozostaje nierozwiązanych. Więcej na ten temat przeczytasz w naszym wcześniejszym artykule.

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że na skutek dzisiejszych wzrostów kurs po raz kolejny dotarł w okolice poziomu 1.32. Jeżeli i tym razem pojawi się tu reakcja podażowa, spodziewać moglibyśmy się powstania przynajmniej korekty spadkowej. Trwałe pokonanie obecnie testowanej strefy mogłoby natomiast otworzyć drogę do dalszych wzrostów.

Środowy przegląd rynków - GBPUSD H4
GBPUSD H4

USDCHF

Za potencjalnym osłabieniem dolara amerykańskiego przemawia natomiast obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej USDCHF, gdzie mimo, iż w skutek ostatnich, dynamicznych wzrostów rynek pokonał aż trzy lokalne opory, to w dalszym ciągu żaden z nich nie został jeszcze przetestowany od góry (jako wsparcie).

 

Środowy przegląd rynków - notowania pary walutowej USDCHF Daily
USDCHF Daily

O tym się dziś mówiło


STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKrwawa łaźnia na europejskich indeksach
Następny artykułKryptowalutowe podsumowanie dnia – skradziono już niemal miliard dolarów w kryptowalutach
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here