Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Środowa sesja przebiegała na rynku walutowym niezwykle emocjonująco. Większą zmienność obserwowaliśmy jednak tylko i wyłącznie na dwóch walutach z grupy G8: funcie szterlingu i dolarze kanadyjskim. Pierwszy okazał się najsilniejszą, a drugi najsłabszą walutą G8.

Środowa zmienność walut grupy G8 względem USD
Dane środowe z godz. 18:20 | Źródło: finviz.com

Jednym z najważniejszych wydarzeń środowej sesji bez wątpienia było posiedzenie Banku Kanady. Zgodnie z rynkowymi oczekiwaniami BoC zdecydował się utrzymać stopy procentowe na niezmiennym poziomie 1,75%. Z treści komunikatu usunięto jednak zapis wskazujący, iż obecny poziom oprocentowania jest „odpowiedni”. Według banku dane sugerują bowiem, że krótkoterminowe tempo wzrostu jest wątłe, a wydatki konsumpcyjne „nieoczekiwanie słabe”. BoC obniżył prognozę wzrostu PKB w IV kw. 2019 r. do 0,3 proc. z 1,3 proc.

Prezes Banku Kanady Stephen Poloz przyznał podczas późniejszej konferencji prasowej, że drzwi do obniżenia stóp procentowych są oczywiście otwarte. Dodał on jednak, że decyzje te będą zależne od danych makroekonomicznych.

Cięcie prognoz dynamiki gospodarczej oraz brak wiary w dalszy rozwój lokalnej ekonomii spowodowały, że inwestorzy przechylili swoje oczekiwania w kierunku bardziej gołębiego nastawienia BoC do przyszłej polityki monetarnej i obecnie oczekują cięcia stóp procentowych. To wszystko sprawiło, że kurs dolara kanadyjskiego osłabia się dziś w relacji do wszystkich pozostałych walut grupy G8.

Za dzisiejsze umocnienie kursu funta szterlinga odpowiedzialne może być natomiast wystąpienie Borisa Johnsona. Premier Zjednoczonego Królestwa przyznał bowiem, że jest pełen optymizmu co do harmonogramu umowy handlowej z Unią Europejską.

– Nie sądzę, że UE zaoferuje nam gorsze warunki niż inni partnerzy handlowi – dodał Johnson.

RGR na AUDUSD

Spoglądając na notowania pary walutowej AUDUSD zauważymy, że wskutek niedawnych wzrostów rynek dotarł w okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) i mierzenia 38,2% korekty Fibonacciego, gdzie już w drugiej połowie minionego tygodnia pojawiła się silna reakcja podażowa. W wyniku trwających od tego czasu spadków rynek dotarł a następnie pokonał techniczne wsparcie w wysokości 0.6850. Biorąc pod uwagę, że poziom ten stanowi linię szyi formacji głowy z ramionami, jego trwałe pokonanie mogłoby otworzyć drogę do dalszej deprecjacji.

Kurs pary walutowej AUDUSD
AUDUSD Daily

Kurs funta (GBPUSD) najwyżej od dwóch tygodni

Notowania pary walutowej GBPUSD od kilku dni poruszały się w trendzie horyzontalnym. Wskutek dzisiejszych wzrostów rynek pokonał jednak opór będący górnym ograniczeniem tej konsolidacji, w efekcie czego kurs funta znalazł się na najwyższym poziomie od dwóch tygodni.

Kurs pary walutowej GBPUSD
GBPUSD H4

USDCAD najwyżej od 26 grudnia 2019 r.

Jeszcze bardziej dynamiczne wzrosty dostrzec można było na notowaniach pary walutowej USDCAD. Były one spowodowane oczywiście decyzją monetarną Banku Kanady, wskutek której doszło do znacznej deprecjacji dolara kanadyjskiego. Jeżeli tylko tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy nawet ponownego przetestowania rejonu 1.3175.

Kurs pary walutowej USDCAD
USDCAD H4

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPrognozy banków przed EBC: Dalsze łagodzenie monetarne, zmiana celu inflacyjnego i kurs EURUSD
Następny artykułBlok po 22 – 22 stycznia 2020: EUR/USD, AUD/USD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here