Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Środowa sesja przebiegała na rynku walutowym niezwykle spokojnie. Wszystko to przez fakt, iż na pierwsze istotne publikacje makroekonomiczne przyszło nam dziś czekać aż do godz. 14:30, kiedy to poznaliśmy całą serię raportów ze Stanów Zjednoczonych. Nieco później opublikowane zostały także dane z amerykańskiego rynku nieruchomości oraz najnowsze wyniki zmiany poziomu zapasów ropy naftowej, benzyny i destylatów.

Żadna z tych publikacji nie przyczyniła się jednak do ponadprzeciętnej zmienności na notowaniach dolara amerykańskiego.

Kurs funta największym wygranym sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 16:50 zauważymy, że dolar amerykański umacniał się dziś w stosunku do zdecydowanej większości walut grupy G8. Jego niewielka deprecjację dostrzec można było bowiem jedynie wobec funta. Największym przegranym środowej sesji jest natomiast kurs franka szwajcarskiego, który w relacji do USD traci dziś 0,20%.

Środowa zmienność walut grupy G8 względem USD
Dane z godz. 16:50 | Źródło: finviz.com

Kurs euro (EURUSD) testuje istotne wsparcie

Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD zauważymy, że wskutek dzisiejszych spadków rynek osunął się w okolice technicznego wsparcia w wysokości 1.0997. Gdyby tylko strefa ta została trwale pokonana, w najbliższym czasie oczekiwać moglibyśmy nawet dalszej deprecjacji, dla której realnym zasięgiem wydają się okolice 1.0940.

Kurs pary walutowej EURUSD
EURUSD H4

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułJak zmienność rynkowa wpływa na zarządzanie pieniędzmi? – Nial Fuller
Następny artykuł“Szukamy, analizujemy, gramy – Ichimoku” 27.11.2019 EUR/AUD
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here