Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Środowa sesja przebiegała na rynku walutowym dość interesująco. Już przed południem poznaliśmy bowiem dane dot. inflacji konsumenckiej (CPI) z Wielkiej Brytanii oraz ze strefy euro. Po południu podobny raport przedstawił także Urząd Statystyczny Kanady. Jak co środę, punktualnie o godz. amerykańska Energy Information Administration (EIA) opublikowała natomiast dane dot. zmiany poziomu zapasów ropy naftowej.

Kurs funta największym przegranym sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 18:00 zauważymy, że dolar amerykański osłabiał się dziś w stosunku do dolara australijskiego, nowozelandzkiego i kanadyjskiego. Jego aprecjację dostrzec można było natomiast wobec jena japońskiego, franka szwajcarskiego, euro i funta szterlinga, który już drugą sesję z rzędu był najsłabsza walutą grupy G8.

Środowa zmienność walut grupy G8 względem USD
Dane z godz. 18:00 | Źródło: finviz.com

AUDUSD w okolicy istotnego oporu

Spoglądając na notowania pary walutowej AUDUSD zauważymy, że wskutek dzisiejszych wzrostów rynek dotarł w okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) i mierzenia 38,2% korekty Fibonacciego. Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się powrotu do spadków, dla których realnym zasięgiem wydają się okolice 0.6803.

Kurs pary walutowej AUDUSD
AUDUSD H4

GBPUSD

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że wskutek ubiegłotygodniowych wzrostów rynek dotarł w okolice technicznego oporu, gdzie już w poniedziałek pojawiła się większa reakcja podażowa. Jeżeli zatem trwające od początku tygodnia spadki będą kontynuowane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu ostatnio pokonanego oporu, tj. górnego ograniczenia wcześniejszej konsolidacji.

Kurs pary walutowej GBPUSD
GBPUSD Daily

Cena złota w okolicy istotnego oporu

Niezwykle interesująco wygląda także obecna sytuacja na notowaniach złota, którego cena od kilku dni oscyluje w okolice górnego ograniczenia trwającej od ponad miesiąca konsolidacji i mierzenia 50% korekty Fibonacciego. Gdyby tylko strefa ta została trwale odrzucona, spodziewać moglibyśmy się nawet powrotu do spadków.

Cena złota
GOLD Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs euro do dolara z szansą na odwrócenie wg analityków Commerzbank
Następny artykułHalving ponownie przyczyni się do wzrostu ceny BTC? Prognozy redakcji Comparic.pl na rok 2020
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here