Naga MarketsLogo TickmillPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


RBNZ tnie stopy procentowe do poziomu 1,5%

Środowa sesja przebiegała na rynkach walutowych dość spokojnie…i to pomimo obniżki stóp procentowych przez jeden z istotnych banków centralnych. Już o godz. 4:00 poznaliśmy decyzje monetarną RBNZ. Zgodnie z rynkowymi oczekiwaniami bank obniżył stopę procentową do poziomu 1,5%, co w naturalny sposób doprowadziło do deprecjacji dolara nowozelandzkiego. Spadki te nie trwały jednak zbyt długo, gdyż równie szybko pojawiła się reakcja popytowa.

Gubernator Reserve Bank of New Zealand (RBNZ) Adrian Orr, powiedział na konferencji prasowej, że wojna handlowa na linii USA – Chiny jest jednym z głównych problemów banku. Był on także zaskoczony słabszym spadkiem nastrojów biznesowych i wydatków konsumentów. Wypowiedział się również na temat dalszej polityki banku: “Istnieją spore niepewności, co do ścieżki stóp procentowych dla Nowej Zelandii”.

Frank i euro największymi wygranymi sesji. Funt znów najgorszy

Biorąc jednak pod uwagę zmienność do godz. 17:00 zauważymy, że dolar nowozelandzki odrobił już zdecydowaną większość porannych spadków i w chwili pisania tego artykułu traci wobec dolara amerykańskiego już zaledwie 0,17%. Zdecydowanie większą deprecjację odnotował dziś natomiast kurs funta szterlinga. Bez wątpienia największymi wygranymi środowej sesji są natomiast frank szwajcarski i euro.

Środowa zmienność walut grupy G8 względem USD
Dane z godz. 16:00 | Źródło: finviz.com

Oprócz decyzji monetarnej RBNZ, w ciągu dnia poznaliśmy także protokół z ostatniego posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego oraz najnowszy raport amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Wynika z niego, że w tygodniu kończącym się 3 maja 2019 r. rafinerie ropy naftowej w USA działały na poziomie 88,9% zdolności produkcyjnej przetwarzając średnio 16,4 mln baryłek dziennie, czyli o 41 tys. baryłek dziennie mniej niż średnia z poprzedniego tygodnia. Fakt ten sprawił, że zapasy ropy naftowej skurczyły się aż 3,963 mln. brk co okazało się wynikiem zdecydowanie lepszym nie tylko od ubiegłotygodniowego rezultatu, lecz również od prognoz zakładających wzrost o 1,215 mln. brk.

Kurs funta traci trzecią sesję z rzędu

Spoglądając na notowania pary walutowej GBPUSD zauważymy, że kurs funta traci wobec dolara amerykańskiego już trzecią sesję z rzędu i póki co niewiele wskazuje, by tendencja ta miała nagle ulec zmianie. Jeżeli zatem spadki będą kontynuowane, rynek mógbły osunąć się nawet w rejon poprzednich dołków.

Kurs funta traci już trzecią sesję z rzędu
GBPUSD Daily

Złoto reaguje w okolicy istotnego oporu

Niezwykle interesująco wyglądają także notowania złota, które w wyniku trwających od piątku wzrostów dotarły w okolice ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu) zbiegającego się z mierzeniem 50% korekty Fibonacciego i linią tendencji spadkowej, gdzie pojawiła się już pierwsza reakcja podażowa. Jeżeli tylko strefa ta zostanie trwale odrzucona, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownych spadków złota.

Cena złota reaguje w okolicy istotnego oporu
GOLD Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 3 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Logo TickmillTickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułRynek kryptowalut pozostaje “umiarkowanie byczy”, według indeksu SFOX
Następny artykułStartuje oficjalny sklep CD PROJEKT RED STORE
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here