Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Środowa sesja powoli zbliża się ku końcowi. Mimo, że poranek przebiegał stosunkowo spokojnie, to popołudnie obfitowało w kilka istotnych publikacji makroekonomicznych.

RPP pozostawiła stopy na niezmienionym poziomie

W dniu dzisiejszym skończyło się dwudniowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej i jak co miesiąc poznaliśmy decyzję w sprawie stóp procentowych. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami i prognozami analityków Rada Polityki Pieniężnej (RPP) nie zdecydowała się w lutym na jakikolwiek ruch na stopach w efekcie czego stopa referencyjna w dalszym ciagu wynosi 1,50%.

Źródło: nbp.pl

Warto zwrócić uwagę, że okres tak niskich stóp procentowych RPP ciągnie się od marca 2015 roku, gdy prezesem Rady był jeszcze Marek Belka.

Dane z Kanady pozytywnie zaskakują

O godz. 14:30 dowiedzieliśmy się, że Kanada w grudniu zeszłego roku wydała pozwolenia na budowę nieruchomości o łącznej wartości aż 8,1 mld USD. Najnowsze dane oznaczają wzrost o 4,8%w skali miesiąca po spadku o 7,3% m/m w listopadzie.

Jak już wcześniej informował Adam Rak, grudniowy wzrost wynikał z wyższego popytu w sektorze mieszkaniowym. W całej Kanadzie składowe raportu wzrosły w 2017 r., o 10,4% w stosunku do roku poprzedniego – informuje Statistics Canada.

Niższe zapasy ropy w Stanach

Jak co tydzień w środę, punktualnie o godzinie 16:30 poznaliśmy najnowsze dane dotyczące zmiany w poziomie amerykańskich zapasów ropy naftowej. Dane okazały się być zaskakująco pozytywne. Mimo, że po raz kolejny (drugi z rzędu) obserwujemy wzrost zapasów ropy na lokalnym rynku to jest on jednak zdecydowanie mniejszy niż spodziewali się tego analitycy. Konsensus przed publikacją zakładał, że po ubiegłotygodniowym wzroście o 6,776 mln brk. tym razem zapasy zwiększą się o 3,189 mln brk. Ostateczny rezultat na poziomie 1,895 mln brk okazał się więc miłą niespodzianką.

Biorąc pod uwagę zmienność w trakcie środowej sesji (do godz 17:30) zauważymy, że dolar amerykański umacniał się dziś w stosunku do zdecydowanej większości walut grupy G10. Jego nieznaczną deprecjację obserwowaliśmy bowiem jedynie w stosunku do JPY.

Źródło: finviz.com

EURUSD

Od piątku kurs najpopularniejszej pary walutowej porusza się na południe. Spadki te spowodowane są odrzuceniem lini tendencji spadkowej z wykresu tygodniowego i jeżeli tylko będą one kontynuowane, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu górnego ograniczenia wcześniejszej konsolidacji, z której 12 stycznia br. wybiliśmy górą.

EURUSD Daily

GOLD

Nieco dłużej trwają spadki na notowaniach złota. W tym przypadku kurs pokonał właśnie lokalne wsparcie i jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic 1305 USD.

GOLD H4

AUDCHF

Bardzo interesująco wygląda również obecna sytuacja na parze walutowej AUDCHF, gdzie kurs oscyluje obecnie w okolicy ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). Odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków nawet o kolejne 250 pips.

Odbieraj codzienne sygnały handlowe przez SMS, nigdy nie przegapisz kolejnej korekty cen lub trendu!

AUDCHF Daily

O tym się dziś mówiło:


STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa… GBP/USD, USD/CAD, EUR/NZD
Następny artykułMACD Double Screen: NZDUSD – 07.02.2018
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here