Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Po stosunkowo spokojnym poniedziałku i wtorku przyszedł czas na nieco bardziej interesującą środę. Jeszcze przed południem poznaliśmy pozytywne dane z Europy, które wpłynęły na umocnienie euro.

Te artykuły również Cię zainteresują
Strefa euro wyraźnie utrzymała dotychczasowe tempo wzrostu gospodarczego – stwierdza raport IHS Markit na podstawie wyników przeprowadzonych ankiet. Za sierpniową dynamikę wzrostu odpowiedzialny był w głównej mierze silny przyrost produkcji przemysłowej w strefie.

Najnowsze dane potwierdzają siłę z jaką europejska gospodarka brnie do przodu. Stabilizacja w prognozach przyszłych warunków ekonomicznych jest zadowalająca – komentuje Andrew Harker z IHS Markit.

Po południu poznaliśmy natomiast paczkę danych ze stanów zjednoczonych, która negatywnie wpłynęła na notowania amerykańskiej waluty.

Na skutek umocnienia euro i osłabienia USD, na notowaniach EURUSD obserwowaliśmy odrzucenie linii wcześniejszej tendencji spadkowej. Obecnie rynek znajduje się w okolice górnego ograniczenia kanału, którego pokonanie bądź odrzucenie mogłoby determinować przyszły kierunek ruchu.

EURUSD H4

GBPUSD

Kurs pary walutowej GBPUSD od dłuższego czasu porusza się na południe. W trakcie trwania tych spadków rynek kilkukrotnie tworzył lokalne konsolidacje, z których za każdym razem wybijał dołem.

Spoglądając na wykres H1 zauważymy, że na skutek trwających od początku tygodnia spadków, w dniu wczorajszym rynek wybił dołem po czym re-testując odrzucił dolne ograniczenie konsolidacji.

GBPUSD H1

Warto również zwrócić uwagę, że najbliższe istotne wsparcie znajduje się w okolicy poziomu 1.2600 a więc niemal 190 pips poniżej obecnego kursu. Biorąc pod uwagę, że wczorajsze wybicie możemy uznać za trwałe, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się kontynuacji spadków.

By wykorzystać analizę, już teraz sprawdź ofertę Brokera STO, który oferuje swoim klientom darmowy VPS

GBPUSD H4

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKomentarz giełdowy – Wall Street znowu w odwrocie
Następny artykułPopołudniowy przegląd rynkowy – Nie oczekujcie zbyt wiele od Jakcson Hole
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here