TMS


Przegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Środowa sesja pod względem istotnych publikacji makroekonomicznych nie przebiegała zbyt interesująco. Nie licząc licznych wystąpień przedstawicieli banków centralnych, na pierwsze istotne raporty przyszło nam bowiem czekać aż do godz. 16:00, kiedy to poznaliśmy najnowsze wyniki sprzedaży istniejących nieruchomości w Stanach Zjednoczonych.

Existing Home Sales w dół o 0,4%

Z raportu National Association of Realtors (NAR) wynika, iż pomimo prognoz zakładających wzrost sprzedaży istniejących nieruchomości o 1,5% do 5,52 mln., ich ilość zmalała w maju br. o 0,4% do 5,43 mln. Negatywny wydźwięk tej publikacji wzmacnia również ujemna rewizja poprzedniego odczytu do 5,45 mln. (-2,7%) z 5,46 mln. (-2,5%).

Lawrence Yun, główny ekonomista NAR twierdzi, że solidna gospodarka i rynek pracy powinny generować o wiele wyższe tempo sprzedaży niż to, co obserwujemy w tym roku. “Niewiarygodnie niska podaż nadal stanowi główną przeszkodę dla zwiększenia sprzedaży, ale nie ulega wątpliwości, że połączenie wyższych cen i stóp kredytu hipotecznego uszczupla budżety potencjalnych nabywców i ostatecznie uniemożliwia niektórym z nich wejście na rynek.” – dodał.

Zapasy ropy w dół o 5,914 miliona baryłek

Jak co środę, o godzinie 16:30 rynki poznały raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po spadku zapasów o 4,143 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał kolejny spadek, lecz tym razem zaledwie o 2,100 mln. brk. Ostateczny odczyt okazał się jednak zdecydowanie lepszy. Z raportu EIA wynika bowiem, że po ubiegłotygodniowym spadku o 4,143 mln. brk, w tygodniu kończącym się 15 czerwca 2018 roku zapasy ropy naftowej skurczyły się aż o 5,194 mln. brk co okazało się wynikiem niemal trzykrotnie lepszym od prognoz zakładających wzrost na poziomie 2,100 mln. brk.

Warto również zwrócić uwagę, że jest to największy spadek zapasów ropy naftowej od 23 tygodni.

EURUSD

Spoglądając na notowania pary walutowej EURUSD zauważymy, że kurs od ubiegłego piątku porusza się w trendzie horyzontalnym. Biorąc pod uwagę, że z technicznego punktu widzenia konsolidacja jest formą korekty, coraz bardziej prawdopodobne wydaje się ewentualne wybicie dołem i kontynuacja spadków.

EURUSD H4

GBPUSD

Coraz bardziej interesująco zaczyna wyglądać także obecna sytuacja na notowaniach pary walutowej GBPUSD, gdzie w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się re-testu ostatnio pokonanego wsparcia (teraz oporu). Z technicznego punktu widzenia, odrzucenie tej strefy mogłoby otworzyć drogę do dalszych spadków. Inwestując na parach walutowych z GBP należy jednak pamiętać o zaplanowanej na jutro (czwartek) decyzji monetarnej Banku Anglii. Choć na dzień dzisiejszy rynek nie przewiduje podnoszenia stóp to jednak wydźwięk czwartkowej konferencji będzie kluczowy dla dalszych interpretacji notowań.

GBPUSD H4

Ponadto, zapraszam Cię na dzisiejszy, darmowy webinar, w trakcie którego postaram się przedstawić wszystkie za i przeciw oraz wydam ostateczny osąd, czy analiza techniczna jest przydatna w tradingu. Postaram się również wskazać, które z narzędzi AT są bardziej skuteczne, a które jedynie zaśmiecają wykres.

Zapisz mnie na webinar

O tym się dziś mówiło


STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Noble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here