Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


W dniu dzisiejszym inwestorzy wyczekiwali aż trzech istotnych publikacji makroekonomicznych. Pierwszą z nich poznaliśmy już o godzinie 10:30. Na dwie kolejne musieliśmy jednak poczekać kolejno do 14:30 oraz 16:30.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zgodnie z najnowszymi danymi brytyjskiego ONS, stopa bezrobocia w Wielkiej Brytanii osuwała się w sierpniu do poziomu 4,3% z 4,4%, spadała również liczba wniosków o zasiłek dla bezrobotnych. Uwaga rynków skupiła się jednak na oczekiwaniach co do inflacji zarobkowej – odczyty niższe od prognoz przełożyły się na deprecjację funta szterlinga.

Jak informowaliśmy już wcześniej, dynamika średnich zarobków godzinowych w UK pokryła się z odczytami lipcowymi na poziomie +2,1% r/r. Analitycy spodziewali się jednak przyspieszenia do 2,3%. W przypadku tego samego wskaźnika nie uwzględniającego bonusów, ostateczny wynik również okazał się gorszy od projekcji (+2,1% vs +2,2% r/r).

O godzinie 14:30 poznaliśmy odczyt wskaźnika inflacji PPI w Stanach Zjednoczonych. Jak podał Bureau of Labor Statistics, PPI wzrósł w sierpniu do 0,2% m/m co okazało się wynikiem gorszym od prognoz analityków zakładających wzrost do 0,3%.

Ostatnia istotna publikacja makroekonomiczna dotyczyła dziś zapasów ropy naftowej. Jak podała amerykańska EIA, po wzroście zapasów o 4,58 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, tym razem zapasy ropy naftowej na lokalnym rynku zwiększyły się aż o 5,88 mln baryłek co jest wynikiem zdecydowanie gorszym od i tak już pesymistycznych prognoz na poziomie 3,24 mln brk. Warto również zaznaczyć, że jest to już drugi tydzień z rzędu kiedy odnotowujemy wzrost zapasów ropy. Wcześniej mieliśmy ciąg aż 9 tygodni z rzędu, kiedy zapasy malały.

Jeśli z kolei chodzi o zapasy benzyny, to tu widoczny jest znaczny ich spadek, bo aż o 8,43 mln baryłek. Ostatnio porównywalnie duży spadek zapasów zanotowano w pierwszym tygodniu stycznia br.

W ciągu dnia Eurostat opublikował również raport dotyczący zmiany zatrudnienia w strefie euro oraz całej Unii Europejskiej oraz wyniki produkcji przemysłowej. Ponieważ publikacje te nie wywołały niemal żadnej reakcji rynku, ich szczegółowy opis znaleźć można w moim wcześniejszym artykule.

EURUSD

Spoglądając na notowania EURUSD zauważymy, że na skutek dzisiejszych spadków kurs pokonał linię trendu wzrostowego. Jeżeli w najbliższym czasie nie pojawi się reakcja popytowa, która mogłaby zanegować to wybicie, spodziewać moglibyśmy się kontynuacji tej tendencji nawet w nieco szerszym horyzoncie czasowym.

EURUSD H4

Interesujesz się Price Action?
Zapraszamy na bezpłatne seminarium PRICE ACTION DAY, podczas którego każdy z mówców mówił będzie o Price Action.

[otw_shortcode_button href=”https://www.stofs.com/media/promo/lps/promotion/seminar-warsaw/pl/?comparic=on&camp=24731″ size=”large” bgcolor=”#65bd00″ icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-green” border_color=”#ffffff”]Zarezerwuj sobie miejsce[/otw_shortcode_button]

AUDUSD

Zgodnie z moją wczorajszą projekcją rynek pokonał dziś wczorajsze minima. Uwzględniając wcześniejsze wybicie i re-test linii trendu wzrostowego, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się kontynuacji spadków.

AUDUSD H1

USDJPY

Na skutek trwających od początku tygodnia wzrostów rynek dotarł w okolice lokalnego oporu. Biorąc pod uwagę, że w ciagu trwania tych wzrostów nie pojawiła się żadna korekta, spodziewać moglibyśmy się pojawienia jakiejś reakcji podażowej w okolicy tego poziomu.

USDJPY H4

Jeżeli jednak opór ten zostałby pokonany, wzrosty mogłyby być kontynuowane nawet w okolice górnego ograniczenia konsolidacji z wykresu dziennego.

USDJPY Daily

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułmBank z zyskiem na EUR/PLN. Nowy long na EUR/USD
Następny artykułKomentarz giełdowy – Wall Street z rekordem
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here