Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Mimo, że w dniu dzisiejszym, do tej pory poznaliśmy już cztery istotne publikacje makroekonomiczne, to najważniejsze wciąż przed nami. Mowa tu oczywiście o o zaplanowanej na godzinę 20:00 publikacji oświadczenia FOMC i decyzji w sprawie stóp procentowych. Mimo, że szeroki konsensus rynkowy zakłada brak poważniejszych zmian portal Comparic.pl sprawdził jak ekonomiści 10 dużych instytucji finansowych pozycjonują się wobec USD przed poznaniem decyzji Janet Yellen i spółki. Prognozy przed tą publikacją opisaliśmy w osobnym artykule.

Te artykuły również Cię zainteresują
Australijska inflacja CPI silnie spowalnia w drugim kwartale

Zgodnie z danymi, które pojawiły się o godzinie 03:30, australijska inflacja konsumencka w Q2 notowała silne spowolnienie dynamiki:

  • CPI kw/kw: 0,2%, prognoza 0,4%, poprzednio 0,5%
  • CPI r/r: 1,9%, prognoza 2,2%, poprzednio 2,1%

Inflacja bazowa na poziomie 1,5% co prawda pokryła się z oczekiwaniami, jednak jest to poziom zdecydowanie poniżej docelowego zakresu ustalonego przez RBA. Dodając do tego spadki głównych wskaźników inflacyjnych, podwyżka stóp procentowych raczej nie będzie miała miejsca w najbliższej przyszłości.

Spadek brytyjskiego PKB w ujęciu rocznym

Jak poinformował jeszcze przed południem ONS, pierwsze odczyty produktu krajowego brutto dla gospodarki brytyjskiej w drugim kwartale 2017 roku pokrywały się z oczekiwaniami analityków. W efekcie dynamika kw/kw delikatnie przyspieszała, natomiast w ujęciu rocznym obserwowano spowolnienie.

Pierwsza z oficjalnych prognoz brytyjskiego PKB (wskaźnik będzie rewidowany jeszcze kilkukrotnie) pokazuje, że dynamika w Q2 2017 osiągała poziom 1,7% r/r wobec prognozy 1,7% oraz wyniku z Q2 2016 wynoszącego 2,0%.

W porównaniu z pierwszym kwartałem roku bieżącego, dynamika jednak przyspieszyła z 0,2% kw/kw do 0,3%. Pomimo tego funt szterling reaguje niewielkimi osunięciami, zarówno wobec dolara amerykańskiego jak i europejskiej waluty.

Sprzedaż nowych domów w USA gorzej od prognoz

O godz. 16:00 poznaliśmy raport dotyczący sprzedaży nowych domów w Stanach Zjednoczonych, który pokazał, że czerwiec przyniósł dokładnie takie same rezultaty jak w maju (610 tysięcy) – warto jednak zaznaczyć, że analitycy spodziewali się delikatnie wyższego odczytu (615 tysięcy), a dodatkowo wyliczenia z wcześniejszego okresu zrewidowano spadkowo (do 605 tysięcy).

Zapasy ropy w dół o 7,208 miliona baryłek

Jak podała EIA, w tygodniu kończącym się 21 lipca 2017 roku zapasy ropy naftowej zmalały o 7,208 mln. brk. co okazało się wynikiem zdecydowanie lepszym zarówno od prognoz zakładających spadek o 2,629 miliona baryłek jak również od poprzedniego odczytu (-4,727 mln. brk). Warto również zaznaczyć, że jest to już czwarty tydzień z rzędu kiedy EIA odnotowuje spadek zapasów ropy na lokalnym rynku.

Ponieważ prognozowanie czegokolwiek na podstawie analizy technicznej przed publikacją decyzji dot. stóp procentowych i oświadczenia FOMC mija się z celem, w dniu dzisiejszym przyjrzyjmy się jedynie gdzie obecnie znajdują się poszczególne rynki.

EURUSD

Mimo wczorajszej próby wybicia górą z konsolidacji, podaż szybko postanowiła zanegować te wzrosty w efekcie czego jeszcze przed południem i teraz po raz kolejny rynek testuje dolne ograniczenie tej konsolidacji.

EURUSD H1

AUDUSD

Na skutek trwających od wczoraj spadków rynek dotarł w okolice dolnego ograniczenia konsolidacji, gdzie rano pojawiła się reakcja popytowa. Od tego czasu obserwujemy spokojne wzrosty.

AUDUSD H1

USDCAD

Mimo dobrych danych dot. zapasów ropy naftowej aprecjacja dolara kanadyjskiego była tylko chwilowa. Na skutek późniejszych wzrostów kurs wybił górą z trwającego od dłuższego czasu kanału spadkowego co mogłoby zapoczątkować przynajmniej głębszą korektę wzrostową.

Zapraszamy na webinar: Fibonacci na Wykresach – Magia Czy Mit?

USDCAD H1

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułPopołudniowy przegląd rynkowy – UE stawia Polsce miesięczne ultimatum
Następny artykułEURUSD testował 1.1700 – inwestorzy przekonani, że FOMC utrzyma stopy
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here