Naga MarketsMiło nam poinformować, iż w Comparic.pl zagościł nowy broker (STO), który ceniąc sobie klientów z Polski, postanowił szerzej wkroczyć na nasz rodzimy rynek. Jest to oficjalnie nowy partner codziennych przeglądów rynku i wszystkie analizy, które od tej pory pojawiać się będą w artykułach tworzone będą właśnie na jego platformie transakcyjnej. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Mimo, że środowa sesja powoli dobiega końca to najważniejsze publikacje, na które wszyscy z niecierpliwością czekają dopiero przed nami. To właśnie na godzinę 19:00 zaplanowana jest publikacja Oświadczenia FOMC i decyzji Rezerwy Federalnej w sprawie stóp procentowych.

Pół godziny później, o 19:30 odbędzie się również konferencja prasowa FOMC.

To właśnie te wydarzenia mogą spowodować zdecydowanie większą zmienność i określić trendy, które obserwować będziemy przez kolejne dni.

Jak pisałem już wczoraj “według analityków mamy aż 93% szans, iż to właśnie podczas marcowego spotkania dojdzie do pierwszego w tym roku, ruchu na stopach. Najwięksi optymiści są przekonani, że w całym 2017 zobaczymy aż 4 podwyżki, ogólny konsensus rynkowy jest jednak nadal o wiele bardziej stonowany. Nie zmienia to faktu, że kolejnej podwyżce (w czerwcu) w tym momencie przypisuje się 51,10% prawdopodobieństwa. Trzeci ruch najbardziej prawdopodobny wydaje się natomiast w marcu (36%).”

Spotkajmy się na konferencji inwestycyjnej – FXCuffs w Krakowie 24-25 marca – zarejestruj się za darmo.

EURUSD

Jeżeli dziś dojdzie do zapowiadanego ruchu na stopach, spodziewać moglibyśmy się dynamicznych spadków spowodowanych umocnieniem USD. Obecnie eurodolar znajduje się w okolicy lokalnego oporu zbiegającego się z mierzeniem 38.2% korekty Fibonacciego z wcześniejszych spadków i z technicznego punktu widzenia mogłoby to być miejsce zwrotne podczas dzisiejszej sesji.

EURUSD M30

AUDUSD

Zgodnie z moją wczorajszą projekcją, dziś po raz kolejny rynek dotarł w okolice lokalnego oporu 0.7585 i mimo pojawienia się ta reakcji podażowej, poziom ten ostatecznie został pokonany. Z technicznego punktu widzenia spodziewać moglibyśmy się zatem kontynuacji wzrostów nawet w okolice poziomu 0.7620 choć jeżeli Fed podniesie dziś stopy procentowe, moglibyśmy obserwować dynamiczne spadki.

AUDUSD H1

NZDUSD

Na skutek trwających od wczoraj spokojnych wzrostów rynek dotarł w okolice lokalnego oporu 0.6970. Jeżeli poziom ten zostanie trwale odrzucony spodziewać moglibyśmy się kontynuacji trwających od 28 lutego br. spadków.

NZDUSD H1

Oprócz wspomnianej już decyzji Rezerwy Federalnej, na godzinę 22:45 zaplanowana jest publikacja PKB z Nowej Zelandii.

Źródło: pl.investing.com

USDJPY

Na kilka chwil przed najważniejszą publikacją tygodnia rynek znajduje się w okolicy lokalnego wsparcia, którego ponowne odrzucenie mogłoby być sygnałem do wzrostów. Te zaś zgodne byłyby z planowaną podwyżką w USA. Czy zatem analiza techniczna pokrywa się z fundamentalną?…zobaczymy już wkrótce.

By wykorzystać analizę i zainwestować na USDJPY już teraz sprawdź ofertę STO

USDJPY M30

STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa… EUR/CAD, AUD/CAD, AUD/NZD
Następny artykuł“Kupuj pogłoski, sprzedawaj fakty”? FOMC podnosi stopy procentowe
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here