Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Poza paroma wyjątkami, środowa sesja na rynku walut nie przynosi bardzo wysokiej zmienności. Inwestorzy cały czas czekają na publikację FOMC minutes, które mają potencjał zwiększenia dynamiki ruchów na majorsach. Ekonomiści spodziewają się kolejnego jastrzębiego sygnału ze strony FEDu oraz dodatkowych wskazówek odnośnie planowanej daty wdrożenia programu zacieśniania ilościowego. Oczekiwania mogą być jednak przesadzone – należy pamiętać, że w 2017 roku wielokrotnie protokoły FOMC przechodziły przez rynek bez większego zainteresowania. Czy dzisiaj będzie podobnie? Relacja na naszym Twitterze.

Te artykuły również Cię zainteresują
Jeżeli chodzi o pozostałe pozycje kalendarza makroekonomicznego to, interesował nas naprawdę tylko do godzin popołudniowych. W tym czasie poznaliśmy wyniki PMI usługowego za czerwiec dla strefy euro oraz brytyjskiej gospodarki. Dodatkowo pojawiły się również informacje o sprzedaży detalicznej na terenie unii monetarnej.

„Pomimo faktu, że Q2 2017 był najlepszym kwartałem dla europejskiej gospodarki od sześciu lat, rezultaty PMI usługowego m/m 55,40 okazały się gorsze od finalnego odczytu majowego (56,30). Na pięciomiesięcznych dołkach plasowało się również niemieckie PMI usługowe (56,40 w porównaniu do 57,40 z maja)”informowaliśmy w godzinach porannych.

Dwie pozostałe publikacje dokładniej opisano natomiast w poniższych analizach:

Ostatnim istotnym z opisywanych wydarzeń była decyzja RPP w sprawie stóp procentowych. Zgodnie z prognozami Rada zdecydowała się utrzymać stopy na niezmienionym poziomie 1,5% (stopa referencyjna), podobnie jak prognozy odnośnie PKB, które w tym momencie są „stabilne”.

„W ocenie Rady w kolejnych kwartałach inflacja pozostanie umiarkowana, czemu będzie sprzyjać dalsze wygasanie efektów wcześniejszego wzrostu cen surowców na rynkach światowych przy jedynie stopniowym zwiększaniu się wewnętrznej presji inflacyjnej związanej z poprawą krajowej koniunktury. W efekcie ryzyko trwałego przekroczenia celu inflacyjnego w średnim okresie jest ograniczone” – informuje RPP w oficjalnym komunikacie.

Rada podtrzymała ocenę, że w świetle dostępnych danych i prognoz obecny poziom stóp procentowych sprzyja utrzymaniu polskiej gospodarki na ścieżce zrównoważonego wzrostu oraz pozwala zachować równowagę makroekonomiczną.

Przechodząc do rynku walut i analizując zmienność z ostatniej doby od razu widać, że najsilniej do dolara tracą Antypody oraz Kanada. Od strony technicznej sytuacja najciekawiej wygląda natomiast na edku oraz na aussie.

Źródło: finviz.com

Zapisz się na bezpłatny webinar: Teoria boxów – kompletna strategia inwestycyjna

EUR/USD

Sytuację na Eurodolarze warto obserwować co najmniej z dwóch względów. Pierwszy z nich to test wsparcia wyznaczanego przez 38,2% zniesienia Fibonacciego oraz horyzontalny poziom 1.1320, który w przeszłości odgrywał istotną rolę jako punkt S/R. Drugi to natomiast układ średniej ruchomej SMA – cena w tym tygodniu znalazła się pod jej „ramieniem” pierwszy raz od dwóch tygodni, co może zachęcić niedźwiedzie do wzmożonej reakcji podażowej.

EUR/USD H4

W tym celu jednak niezbędne będzie pokonanie wspomnianej przed chwilą strefy wsparcia okolic 1.1320.

AUD/USD

We wtorkowym przeglądzie rynków nasi redaktorzy pisali: „Deprecjacja zatrzymała się na wysokości wsparcia 0.76080 (wzmacnianego przez Fibo), którye w przeszłości odgrywało istotną rolę. Dopóki cena nie zejdzie poniżej, nie możemy rozważać krótkich pozycji”  Notowaniom ostatecznie udało się pokonać wspomniane wsparcie (wzmacnianie przez Fibonacciego) oraz przetestować je od dołu. W efekcie Australijczyk rysuje świecę fałszywego wybicia (lub pin bara) mogącego sugerować chęć dalszej deprecjacji:

AUD/USD D1

Potwierdzeniem sygnału będzie jednak dopiero domknięcie świecy D1 – nie możemy zapominać o wieczornym FOMC, które może przecież namieszać.


STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here