Naga Markets


Przegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem STO, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty STO przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Środowa sesja pod względem istotnych publikacji makroekonomicznych przebiegała umiarkowanie. Nie można jednak powiedzieć, że nie działo się nic. Już w trakcie sesji azjatyckiej poznaliśmy bowiem dane dotyczące rozwoju japońskiej gospodarki. Okazały się one druzgocące. W ujęciu kwartalnym PKB spowolniło o 0,2% (oczekiwano płaskiego wyniku), w porównaniu do poprzednich 0,4%, który to wynik został zrewidowany w dół do 0,1%. Annualizowany wzrost PKB wyniósł -0,6%, oczekiwano -0,1%, poprzednio +0,6% (zrewidowano z +1,6%). Szokujące dane nie wpłynęły zbytnio na kondycję jena w stosunku do dolara.

Jak już o poranku informował Przemysław Jarząbek, mimo słabych danych japoński minister gospodarki Motegi pozytywnie wypowiedział się o odbudowie ekonomicznej. Gospodarka przyspiesza za sprawą wyższej konsumpcji oraz wydatków korporacyjnych. Należy monitorować wpływ niepewności z zewnątrz oraz zwiększonej zmienności rynkowej. Wzrost konsumpcji jest płaski z powodu przejściowych czynników, takich jak wyższe ceny warzyw. Nie padł żaden komentarz na temat słabych wyników PKB w pierwszym kwartale.

Inflacja konsumencka w strefie euro osunęła się do 1,2%

Jeszcze przed południem Eurostat opublikował wyniki inflacji konsumenckiej (CPI) w strefie euro. Z raportu wynika, że roczna stopa inflacji w strefie euro wyniosła w kwietniu 2018 r. 1,2% co oznacza spadek z poziomu 1,3 % w marcu.

Jeśli chodzi o całą Unię Europejską, inflacja w ujęciu rocznym wyniosła 1,4% co oznacza, że tu również widoczny jest spadek z 1,5% jakie odnotowano w marcu br.

Najniższy poziom inflacji odnotowano na Cyprze (-0,3%), w Irlandii (-0,1%) oraz w Portugalii (0,3%). Najwyżej natomiast wypadła w Rumunii (4,3%), na Słowacji (3%) i w Estonii (2,9%).

Źródło: Eurostat

O godzinie 14:30 inwestorzy poznali także paczkę istotnych danych makroekonomicznych ze Stanów Zjednoczonych dotyczących zezwoleń na budowę nieruchomości oraz rozpoczętych budów domów.

Pozwolenia na budowę domów mieszkalnych wyniosły 1,352000 to jest 1,8% poniżej zrewidowanych danych z marca kiedy było to 1,377,000 ale o 7,7% więcej niż w analogicznym okresie w kwietniu 2017 roku gdy wyniosły one 1,255,000.

Zapasy ropy w dół o 1,404 miliona baryłek

Jak co środę, o godzinie 16:30 rynki poznały raporty amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Po spadku zapasów o 2,197 miliona baryłek w zeszłym tygodniu, konsensus przed dzisiejszą publikacją zakładał kolejny spadek, lecz tym razem zaledwie o 0,763 mln. brk. Ostateczny odczyt okazał się jednak zdecydowanie lepszy.

Z raportu EIA wynika, że po ubiegłotygodniowym spadku o 2,197 mln. brk, w tygodniu kończącym się 11 maja 2018 roku zapasy ropy naftowej skurczyły się o kolejne 1,404 mln. brk co okazało się wynikiem niemal dwukrotnie lepszym od prognoz zakładających spadek na poziomie 0,763 mln. brk.

Na uwagę zasługuje również informacja o malejących zapasach benzyny i destylantów. Prognozy zakładały, że ubiegłotygodniowym spadku zapasów benzyny o 2,2 mln. brk, tym razem spadek wyniesie 1 mln. brk. Ostatecznie zapasy benzyny skurczyły się jednak aż o 3,8 mln. brk.

RPP pozostawia stopy procentowe bez zmian

W dniu dzisiejszym zakończyło się również dwudniowe posiedzenie Rady Polityki Pieniężnej i jak co miesiąc poznaliśmy decyzję w sprawie stóp procentowych. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami i prognozami analityków Rada Polityki Pieniężnej (RPP) nie zdecydowała się w marcu na jakikolwiek ruch na stopach w efekcie czego stopa referencyjna w dalszym ciagu wynosi 1,50%.

Źródło: nbp.pl

Warto zwrócić uwagę, że okres tak niskich stóp procentowych RPP ciągnie się od marca 2015 roku, gdy prezesem Rady był jeszcze Marek Belka.

Wygrani i przegrani poniedziałkowej sesji

Według danych portalu www.mataf.net, najsilniejszą walutą z grupy G8 był dziś dolar australijski, który do godz. 17:42 umocnił się o 0,38%. Nieco mniejszą aprecjację obserwowaliśmy również na dolarze nowozelandzkim (+0,37%) oraz dolarze kanadyjskim (+0,34%). Największą deprecjację odnotowało natomiast euro (-0,61%) oraz funt szterling (-0,29%).

Źródło: mataf.net

USDJPY

Spoglądając na notowania pary walutowej USDJPY zauważymy, że na skutek wczorajszych wzrostów kurs dotarł w okolice lokalnego poziomu oporu, gdzie dziś pojawiła się już pierwsza reakcja podażowa.

USDJPY Daily

Spoglądając jednak na interwał H1 zauważymy, że dopóki rynek nie pokona trwale najbliższego wsparcia w okolicy mierzenia 38.2% korekty Fibonacciego, ewentualne spadki mogą okazać się kolejną korektą w trendzie wzrostowym.

Odbieraj codzienne sygnały handlowe przez SMS, nigdy nie przegapisz kolejnej korekty cen lub trendu!

USDJPY H1

O tym się dziś mówiło

Równocześnie zachęcamy również do udziału w dzisiejszym webinarze, w trakcie którego Krzysztof Kamiński przedstawi kluczowe elementy tworzenia strategii średnioterminowej, z wykorzystaniem wykresów H4, czy D1. Sygnały generowane w tym przedziale czasowym nie wymuszają na traderze, ciągłej obserwacji zmian cenowych. Dzięki zastosowaniu strategii swing trading, spekulant może połączyć handel z innym zajęciem zawodowym, a spekulacje potraktować jako dodatkowe zajęcie uzupełniające.

Biorę udział w szkoleniu


STO jest brokerem regulowanym przez FCA oraz CySEC. Oferuje dostęp do ponad 300 instrumentów handlowych takich jak Forex, Indeksy, Ropa, Akcje, Towary i Obligacje. Klienci STO mają możliwość handlu na szerokiej gamie instrumentów CFD dzięki niezawodnym platformom MT4 i AFX Fast. Sprawdź ofertę STO!

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKryptowalutowe podsumowanie dnia – Bitcoin po $50,000 w 2018 roku wg szefa Bitmex
Następny artykułSwing trading dla pracujących – bezpłatny webinar już dziś o 20:30
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here