Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Środowa sesja przebiegała na rynkach walutowych dość spokojnie. Wszystko to za sprawą niemal pustego kalendarza makroekonomicznego, wewnątrz którego próżno było szukać dotychczas jakichś istotnych raportów. Najważniejszym wydarzeniem dnia będzie bowiem bez wątpienia zaplanowana dopiero na godzinę 20:00 publikacja protokołu ze styczniowego posiedzenia FOMC.

Przypomnijmy, że członkowie Rezerwy Federalnej w zeszłym miesiącu podjęli decyzję o wstrzymaniu cyklu podwyżek stóp procentowych. Dzisiejsza konferencja może rzucić trochę więcej światła na to, jak długo FED planuje wstrzymać się z kolejnymi podwyżkami. Jak informowaliśmy już wcześniej, podczas dzisiejszych „minutek” inwestorzy będą szukać wskazówek czy FED znajduje się w szczytowym momencie cyklu zacieśniania polityki monetarnej. Obecny cel FEDu czyli 2,25 procent do 2,5 procent dla stopy referencyjnej znajduje się na samym dole szacunków dotyczących neutralnej stopy (taka która ani nie przyspiesza, ani nie spowalnia gospodarki). Rynkowy konsensus zakłada brak podwyżek w 2019 roku i zgodnie z bieżącą wyceną kontraktów futures na stopy procentowe inwestorzy oczekują obniżki w 2020 roku.

Dolar amerykański umacnia się przed minutkami FOMC

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 15:20 zauważymy, że dolar amerykański (USD) umacnia się dziś w stosunku do większości walut grupy G8. Jego deprecjację dostrzec można bowiem jedynie wobec dolara kanadyjskiego (CAD) i franka szwajcarskiego (CHF).

Środowa zmienność walut grupy G8 względem USD
Dane z godz. 15:20 | Źródło: finviz.com

Złoto najdroższe od kwietnia 2018 roku

Spoglądając na notowania złota zauważymy, że jego cena nieprzerwanie od pięciu sesji porusza się na północ. W skutek tych wzrostów rynek pokonał już dość istotny, techniczny poziom oporu i znalazł się na najwyższym poziomie od kwietnia 2018 roku. Jeżeli zatem w najbliższym czasie tendencja ta będzie kontynuowana, spodziewać moglibyśmy się nawet ponownego przetestowania okolic 1360 dolarów.

Cena złota
GOLD Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 2 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Tickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs Bitcoina, Ethereum i Litecoina – analiza techniczna kryptowalut, 20 lutego 2019 r.
Następny artykułCena ropy nie była tak wysoka od 3 miesięcy
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here