Naga MarketsPrzegląd rynków to codzienny cykl analiz tworzony we współpracy z brokerem Tickmill, w którym każdego dnia podsumowujemy to, co wydarzyło się na głównych parach walutowych. Szczegółowy opis oferty Tickmill przygotowaliśmy dla Was w osobnym artykule.


Środowa sesja przebiegała na rynkach walutowych dość interesująco. Wszystko to za sprawą kilku istotnych publikacji makroekonomicznych, które miały niezwykle istotny wpływ na notowania walut grupy G8. Już w trakcie sesji azjatyckiej poznaliśmy bowiem dane dot. inflacji konsumenckiej (CPI) z Australii. Z raportu tego wynika, że pomimo prognoz zakładających wzrost o 0,2%, ceny towarów i usług konsumpcyjnych utrzymały się w pierwszym kwartale br. na niezmienionym poziomie, co doprowadziło do znacznej deprecjacji dolara australijskiego.

O godz. 10:00 instytut IFO podzielił się także wynikami nastrojów panujących wśród niemieckich przedsiębiorców. Ci nie najlepiej oceniają jednak obecną kondycję lokalnej gospodarki, o czym więcej pisaliśmy w osobnym artykule.

BoC nie zamierza podnosić stóp w kolejnych miesiącach, gołębia zmiana kierunku

Jednym z najważniejszych wydarzeń środowej sesji była jednak niewątpliwie decyzja monetarna Banku Kanady, którą poznaliśmy o godz. 16:00. Zgodnie z rynkowymi oczekiwaniami BoC zdecydował się utrzymać stopy procentowe na niezmienionym poziomie, w tym główną stopę bankową na 1,75%. W reakcji na decyzję instytucji i porzucenie retoryki zakładającej możliwość podwyżek w najbliższej przyszłości, kurs dolara kanadyjskiego wyraźnie osłabiał się do dolara amerykańskiego i testował najniższe poziomy od początku roku.

BoC podkreśla, że prognozowane wartości PKB dla pierwszej połowy 2019 będą niższe niż zakładano jeszcze w styczniu. Dynamika powinna rozpocząć pozytywne odbicie pod koniec drugiego kwartału, korzystając między innymi z aktywności na rynku nieruchomości. Dla całego 2019 roku PKB powinno wynieść 1,2% (wcześniejsza prognoza 1,7%), a w latach 2020-2021 utrzymywać się na poziomie 2%.

Z oświadczenia zniknęły zapisy o możliwości podwyżek stóp procentowych (które znajdowały się tam od końca 2017 roku) i pojawiła się informacja o akomodacyjnym podejściu do polityki pieniężnej, nastawionym na obserwację napływających z rynku danych. W odbiorze ekonomistów i traderów jest to gołębia zmiana, która przełożyła się na natychmiastowy spadek kursu dolara kanadyjskiego.

Zapasy ropy naftowej w górę o 5,479 miliona baryłek

Jak to zwykle w środy bywa, punktualnie o godz. 16:00 rynki poznały także raport amerykańskiej Energy Information Administration (EIA) odnośnie zapasów ropy na lokalnym rynku. Wynika z niego, że w tygodniu kończącym się 19 kwietnia 2019 r. rafinerie ropy naftowej w USA działały na poziomie 90,1% zdolności produkcyjnej przetwarzając średnio 16,6 mln baryłek dziennie, czyli o 505 tys. baryłek dziennie więcej niż średnia z poprzedniego tygodnia. Fakt ten sprawił, że zapasy ropy naftowej wzrosły aż 5,479 mln. brk co okazało się wynikiem ponad czterokrotnie gorszym od i tak już pesymistycznych prognoz zakładających wzrost o 1,255 mln. brk.

Dolar australijski największym przegranym środowej sesji

Biorąc pod uwagę zmienność do godz. 17:00 zauważymy, że zarówno euro, dolar kanadyjski jak również dolar australijski a więc waluty, których dotyczyły najistotniejsze z dzisiejszych publikacji makroekonomicznych nie mogą zaliczyć środowej sesji do udanych. Wszystkie z nich traciły dziś bowiem wobec dolara amerykańskiego od 0,20% (w przypadku EUR) aż do nawet 0,88% (w przypadku AUD).

Środową sesję do udanych zaliczyć może natomiast kurs franka szwajcarskiego (CHF) oraz funta szterlinga (GBP).

Środowa zmienność walut grupy G8 względem USD
Dane z godz. 17:00 | Źródło: finviz.com

Kurs dolara australijskiego traci trzecią sesję z rzędu

Spoglądając na notowania pary walutowej AUDUSD zauważymy, że wskutek dzisiejszych spadków dolara australijskiego rynek pokonał techniczny poziom wsparcia i zbliża się w rejon kolejnej strefy. W najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się zatem dalszej deprecjacji przynajmniej w okolice 0.6980 – 0.70.

Notowania pary walutowej AUDUSD
AUDUSD Daily

Kurs euro testuje tegoroczne minima

Na notowania pary walutowej EUR/USD zauważymy, że kurs euro osunął się w rejon lokalnego wsparcia stanowiącego tegoroczne minima. Warto także zwrócić uwagę, że poniżej tego poziomu rynek był ostatnio w czerwcu 2017 roku. Jego trwałe pokonanie mogłoby więc otworzyć drogę do dalszej deprecjacji kursu euro wobec dolara amerykańskiego.

Notowania pary walutowej EURUSD
EURUSD Daily

Dolar nowozelandzki najtańszy w tym roku

Dynamiczne spadki dostrzec dziś można było także na notowaniach pary walutowej NZDUSD, której kurs pokonał kolejne techniczne wsparcie, przez co znalazł się na najniższym poziomie od 3 stycznia br. Jeżeli w najbliższym czasie nie pojawi się silna reakcja popytowa mogąca zanegować dzisiejsze spadki, notowania pary walutowej NZDUSD mogłyby docelowo osunąć się nawet do 0.6430.

Notowania pary walutowej NZDUSD
NZDUSD Daily

O tym się dziś mówiło:

Jednocześnie przypominam, iż w każdą niedzielę, tuż przed otwarciem rynków słyszymy się w trakcie odprawy traderów. W trakcie trwających ok 3 godzin spotkań przedstawimy wszystko to, na co należy zwrócić uwagę w ciągu najbliższych dni. Oprócz analizy fundamentalnej przyjrzymy się również sytuacji technicznej na najciekawiej wyglądających instrumentach finansowych.

Plan spotkania:

  • Przegląd najpopularniejszych instrumentów pod kątem technicznym
  • Analiza instrumentów zaproponowanych przez uczestników spotkania
  • Przegląd najistotniejszych publikacji zaplanowanych na nadchodzący tydzień

Spotkajmy się tuż przed otwarciem rynków!

Weź udział w odprawie traderów z Arkadiuszem Jóźwiakiem

Zapraszam również do naszej nowopowstałej grupy na Facebooku “Niedzielni Traderzy


Tickmill jest autoryzowany i regulowany w Wielkiej Brytanii przez Financial Conduct Authority (FCA), jedną z najbardziej respektowanych komisji nadzoru finansowego. Uzyskaj dostęp do szerokiej gamy rynków wliczając w to rynek Forex, Indeksy giełdowe, Surowce oraz Obligacje. Korzystaj z jednych z najniższych spreadów na rynku. Doświadcz handlu w najlepszym wydaniu z międzynarodowym brokerem i zyskaj przewagę wyjątkowym warunkom handlowym. Otwórz konto realne lub wypróbuj rachunek demo.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułZapasy ropy naftowej w górę o 5,479 miliona baryłek
Następny artykułKurs funta największym wygranym środowej sesji! Euro, dolar i frank również coraz droższe
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here